Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sporting mücadelesinin ardından değerlendirmede bulundu.

İŞTE GÜNEŞ'İN SÖZLERİ...

"İlk yarı kaybedebilirdik, ikinci yarı kazanabilirdik. Futbol böyle bir oyun. Gol yemeyi beklemiyordum. Hücumda etkili olamadık, savunmada da iyi değildik. Hep geç hamleler, rakibin oynamasına yardımcı olduk. Bir de hakemin oyun yönetme tarzı bizim oyuncuların alışık olmadığı tarz. Rakibin sert müdahalelerinde bizim oyuncular oyunu bıraktı ve sinirlendi. Sonra daha az atak şansı verdik rakibe. Kazansak daha iyi bir durumda olacaktık. Ancak yarış deavm ediyor"

"OĞUZHAN İYİYDİ, AMA NECİP DE KÖTÜ DEĞİLDİ"

"Güçlü bir rakiple oynuyorsunuz. Aynı zamanda topu iyi kullanan bir takım. Maça bakarak, ilk yarıda herkes kötü, ikinci yarıda herkes iyi denebilecek durumdaydı. Birbirini tamamladı bunlar. Oğuzhan iyi oynadı evet, ama Necip de kötü oynamadı. Hücum yaparak etkili olmaya çalışalım dedik"

MOSKOVA İLE OYNANACAK 2 MAÇA DİKKAT ÇEKTİ

"Lokomotiv Moskova, Sporting ve biz bu yarışta kafa kafaya gidiyoruz. Bizim Moskova ile oynayacağımı 2 maç dengeleri değiştirebilir, lehimize ya da aleyhimize."

BASIN TOPLANTISI
UEFA Avrupa Ligi H Grubu ikinci maçında Beşiktaş'ın Sporting Lisbon ile oynadığı mücadele 1-1 eşitlikle sona erdi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında siyah-beyazlı teknik direktör Şenol Güneş karşılaşmayı değerlendirdi.

Deneyimli çalıştırıcı, "UEFA Avrupa Ligi'nde ikinci maçımızı oynadık. 3 takım arasında geçen bu yarış devam ediyor. Kazanmak istiyorduk ama olmadı. Bugün ilk yarı düşündüğümüz oyunu sahaya yansıtamadık. Ne savunma yaptık ne de hücum. Rakibe ayak uyduramadık. Savunmada da iyi değildik hücumda da. Bizim düşündüğümüz oyunu oynayamadık. İkinci yarı ise tam tersine oyun üstünlüğü bizdeydi. Fazla pozisyon bulduk. Oyunun hakimiydik ama kazanamadık. Beraberlik maçın hakkıydı. Rakibimiz iyi ve güçlü bir takım. İyi pres yapıp topu iyi kullandılar. Bizim için iyi bir sınav oldu. Hiç basmadan, pres yapmadan da oynayabildiğimizi görebilme şansımız oldu. Orada da belli anlarda oyunu tuttuk. Bu da bizim lehimize. İkinci yarı özellikle bazı pas tercihlerini iyi kullansaydı galip de gelebilirdik" açıklamasını yaptı.

"BU SEVİYEDE BAZI HATALARI YAPMAMAK LAZIM"
Karşılaşmada sergiledikleri performans hakkında da tespitlerde bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "İlk yarı ve ikinci yarıyı göz önüne alırsak farklı farklı yarılar olarak aslında bizim için tam derslikti. Rüzgar aleyhimize olduğunda ikinci yarı daha iyi oynadık. Ben takımım adına bugün olumluyum. Oyuncularımda fizik olarak sorun yok. Bazı oyuncularda fizik olarak şüpheliydim ama o konuda da oyuncularım ellerinden geleni yaprak beni yanılttı. Necip'i aldım olumsuz oynamadı ama savunma yaparak başarılı değildik ve hücum oynama kararı aldık. Saha içerisinde oynadığımız oyunun kalitesini ve beceri seviyesinin üste çıkması için zaman ihtiyacımız var. Eksiklerimize rağmen ben yine de olumlu buluyorum. Üst seviyede bazı hataları yapmamak lazım. Bugün birkaç tane oldu ama iyi niyet var. İki tane büyük maç oynadık. Ligde ve UEFA'da. İlk yarı hatalarımız vardı kora kor oyun oynandı" ifadelerini kullandı.

"KENARDAN GELEN OYUNCULARI BEĞENDİM"
Kenardan gelen oyuncuların oynadığı futbolu beğendiğini sözlerine ekleyen Güneş, "Oyuna giren oyuncularımın isteğini görünce son değişikliği de yapma kararı aldık. Gökhan'ı alacaktım oyundan sakatlığı var gibiydi ama karar değiştirdim ve Quaresma'yı oyundan aldım" dedi.

"VELİ'NİN MAÇ PERFORMANSI NE OLUR BİLMİYORUM"
Veli'nin sakatlığı hakkında sorulan sorun üzerine Şenol Güneş şöyle konuştu:
"Uzun süre bizimle değildi. Çalışma olarak, fizik olarak 1 ay veya 15 gün sonra normal antrenmana katılır. Maç performansı ne olur bilmiyorum. Psikolojisi nasıl etkilenir; o da bizim Veli'yle yorumlamamız gereken şey. İlerleyen zamanlarda bakacağız. İsmail de bugün gayet iyiydi" açıklamasını yaptı.

"GENEL OLARAK İYİYDİK"
"İlk yarı bütün futbolcularımız bocaladı ama genel olarak iyiydik" diyen deneyimli çalıştırıcı, "Oyunu kontrol edip belli bir süre sonra Oğuzhan ve Cenk hamlesini yapacaktım. Gol pozisyonlarına girmek istiyorduk ama girmeyi düşündüğümüz gol pozisyonu kadar aleyhimize pozisyonlar verdik. Tam tersi oldu yani. Biz de hamlelerimizi daha erken yaptık" diye konuştu.