Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Barcelona'nın yeni yıldızı Arda Turan, İspanya'da bir radyo programına bağlanarak detaylı bir röportaj verdi.

"REAL MADRİD MAÇINDAN SONRA AĞLADIM"
"Şampiyonlar Ligi'ni iki kez üstüste kazanmak istiyoruz" diyerek sözlerine başlayan Arda Turan, "Şampiyonlar Ligi konusu açıldığında, takımı en çok motive eden şey bu. Şampiyonlar Ligi'ni iki kez üstüste kazanan ilk takım olmak istiyoruz. Benim için bu kupanın ayrı bir önemi var. Atletico'da, Real Madrid'e kaybettiğimiz zaman çok ağlamıştım. Sakatlığım nedeniyle oynayamadım, önemli bir oyuncuydum. Elbette tek bir oyuncu tüm maçı değiştiremeyebilir ama her zaman aklımda "Ya oynasaydım?" sorusu var" dedi.

"BEN FUTBOLU SOKAKLARDA ÖĞRENDİM"
Arda, 4 maçta da faklı mevkilerde oynaması hakkında, "Her pozisyonda rahat ediyorum. Oynadığım mevkiyi, istatistiklerimi, gollerimi önemsemiyorum. Oynadığım için mutluyum. Ben buraya kupalar kazanmak için geldim." diyerek sözlerini sürdürürken, Barcelona'daki futbolu, "Futbolu sokaklarda öğrendim. Barcelona'da da biraz buna benzer. Futbolum 80'lerin anlayışı gibi. Dar alanda iyi şeyler yapmayı becerebiliyorum" diyerek yorumladı.

"SIMEONE FELSEFE GETİRDİ, ENRIQUE..."
Luis Enrique ile Diego Simeone'yi kıyaslaması istenen Arda, "Simeone, savunma konusunda çok daha katıydı. Luis Enrique ise hücum konusunda katı. Simeone, Atletico'ya bir oynama tarzı ve felsefesi getirdi. Luis Enrique ise hazır olan bir kültür üzerinde ince dokunuşlar yapıyor. Burada doğal bir iletişim var. Kendinizi 'önemli' hissediyorsunuz. Bu kadar büyük yıldız, böyle bir iletişim kültürü olmasa büyük sorunlar yaratırdı" açıklamasını yaptı.

"INIESTA İDOLÜM, NEYMAR İSE KARDEŞİM"
Arda, soyunma odasındaki ilişkileriyle ilgili, "Iniesta benim idolüm ve inanılmaz bir oyuncu. Messi gelmiş geçmiş en iyi oyuncu ama onun oyunu Iniesta ile kıyaslanmamalı. Onlarla birlikte oynamak da onları izlemek de çok keyifli. Messi ile birlikte oynarken futbol bambaşka bir şey. Neymar var, sıradaki Messi o. Suarez ise inanılmaz hırslı bir oyuncu. Fakat, Messi burada sessiz bir patronluk yapıyor. Neymar ise benim kardeşim." ifadelerini kullandı.

ATLETICO'YA KARŞI OYNAMAK...
Milli yıldızımız, eski kulübü Atletico'ya karşı Vicente Calderon'da oynayacağı maç ile ilgili, "Atletico'dayken Madrid'e karşı her maça ekstra motivasyonla çıkardım. Şimdi ise durum sanki biraz farklı. O maçı sadece 3 puan gözüyle göreceğim ama elbette karışık hisler de olacak. Fakat, şampiyonu belirleyecek bir maç olacağını düşünmüyorum" dedi.

TÜRKİYE VE İSPANYA KIYASI...
Katalanya ile Türkiye'yi kıyaslaması istenen Arda, "İspanya ve Türkiye'deki durumlar biraz farklı. Burada Katalanya sorunlarını demokrasi ile çözmeye çalışıyor. Ölümler ve savaş ile değil. Ülkemde de sorunların böyle çözülmesini dilerdim. Ülkem de bu sorunların eşitlik ve demokrasi ile çözülmesini çok istedi" diyerek sözlerini noktaladı.

(Sporx)