Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İnter Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin, İtalya Kupası kapsamında dün akşam oynanan maç sırasında Napoli'yi çalıştıran Maurizio Sarri'nin kendisine "homoseksüel" dediğini söylemesi ortalığı karıştırdı.

Napoli'de 2-0 kazandıkları maçın ardından öfkeli bir şekilde açıklamalar yapan Mancini, Ljajic'in golünden hemen önce Sarri ile yaşadığı gerilimin perde arkasını anlattı.

"BUNUNLA GURUR DUYARDIM"
Mancini, kameralara da yansıyan anları, "Gidin Sarri'ye sorun. Kendisi tam bir ırkçı ve ayrımcı. Bana saldırdı, ırkçı ifadeler kullanmaktan çekinmedi. Bana 'homoseksüel' de dedi. Futbolda bu gibi adamlara yer olmamalı" diye anlattı.

Tüm yaşananları 4'üncü hakemin de gördüğünü, ama bir şey yapmadığını da söyleyen Mancini, "Eğer homoseksüel olsaydım bununla gurur duyardım" diye sözlerini sürdürdü.

SARRİ: YAŞANANLAR SAHADA KALMADI
Maurizio Sarri de kendisini savunmakta gecikmedi. Olayın hemen ardından, soyunma odasına giderek rakip teknik adamdan özür dilediğini, ancak özrü kabul etmediği gibi Mancini'nin kendisine hakaretler ettiğini dile getiren Sarri, "Mancini benden yakınmış, ama sahada olan şeyler sahada kalmalıdır. Mertens'e verilen kırmızı karttan dolayı sinirliydim. Bunların olmaması daha iyiydi, ama bu gibi şeyler zaten hep sahalarda yaşanan şeyler. Bunlar sahaların klasik kavgalarıdır. Sözlerimde bir ayrımcılık ya da eşcinsellik karşıtlığı yoktur" diye konuştu.

Sarri, "Onu incitmiş olabilirim. Mancini'nin özrümü kabul etmesini istiyorum. Bir spor adamı dilenen özrü kabul etmeli. Ancak bana ettiği hakaretlerden dolayı ben de kendisinden bir özür bekliyorum" dedi.

HOMOFOBİ SUÇLAMASI
Öte yandan, Sarri'ye sosyal medyada tepkiler gecikmedi ve homofobik ve ırkçı olmakla suçlandı.

Twitter'da dün akşamın en çok konuşulan konusu haline gelen kavga, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Sarri'yi savunanlar, "Bunlar zaten her yerde; okullarda, sokaklarda, kafeteryalarda, statlarda söylenen olağan sözlerdir. Mancini'nin bir kurban gibi davranması yanlış. O tam bir tilki" gibi sözler yazarken, Mancini yanlıları ise, "Sarri İtalya'nın en iyi teknik direktörleri arasında yer alabilir, ama bir cahildir ve bundan dolayı cezalandırılmalıdır" görüşünde birleşti.

SARRİ BU KONUDA SABIKALI
Bu arada, Sarri'nin bu konuda bir sabıkası daha bulunuyor. Sarri, geçen sezon yaptığı, "Futbol homoseksüelere göre bir oyun değil. İtalya'da futbol erkek oyunudur. Daha fazla hakem düdüğü duymak isterseniz İngiliz futbolunu izlersiniz. Nitekim orada homoseksüeller maç oynuyor" yönündeki açıklamalar nedeniyle İtalya Futbol Federasyonu'ndan ceza almıştı.