Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Mustafa Koç, başarılı iş adamlığının yanında bir spor tutkunuydu. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi olan Koç, aynı zamanda 1907 Fenerbahçe Derneği’nin de kurucu üyelerinden birisiydi.

Mustafa Koç’un liderliğindeki 1907 Fenerbahçe Derneği, 1997 yılında Fenerbahçe logosunu tescil ettirerek bugünkü Fenerium’un da temellerini atmış oldu. Daha sonra Fenerium markasını kuran 1907 Fenerbahçe Derneği, bu markayı ve mağazayı kulübe armağan etti. Fenerium’u kulübe devreden 1907 Fenerbahçe Derneği yönetimi, '1907’nin de tescilini aldı.

Koç, İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını da yaptı. Mustafa Koç binicilik, havacılık, otomobil sporları ve dalış sporlarıyla da ilgileniyordu.

Spor camiasından Koç için başsağlığı mesajları yağdı.

FENERBAHÇE:
"Eski asbaşkanlarımızdan Sayın Ali Koç’un ağabeyi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı, kulübümüzün 4894 numaralı kongre üyesi Sayın Mustafa V. Koç’un bu sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Sayın Mustafa V. Koç’a Allah’tan rahmet, başta Koç Ailesi olmak üzere merhumun tüm yakınları ve sevenlerine baş sağlığı dileriz."

GALATASARAY:
"Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç’un, geçirdiği kalp krizi sonucunda erken yaşta hayatını kaybetmesinden dolayı derin bir üzüntü duyuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileriz. Ülkemizin başı sağ olsun."

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU:
"Türkiye'de spora büyük destek sağlayan Sayın Mustafa Koç'un bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve spor camiasına başsağlığı dileriz."

BEŞİKTAŞ:
"Türk iş dünyasının değerli ismi, Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Rahmi Koç'un sevgili oğlu, Koç Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un ani vefatı kulübümüzü ve camiamızı derinden üzmüştür. İşadamı kimliğiyle ülkemize önemli hizmetlerde bulunan Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, Koç Ailesine, güzide sponsorumuz Koç Topluluğuna, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz."

twitter