Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ankara'da devam eden yoğun kar yağışının Cuma sabahına kadar süreceği ve maç günü kar yağışı değil ama buzlanma olacağı belirtilirken, Osmanlıspor Stadyumu yetkilerinden alınan bilgilere göre zemine branda serilmediği ve stadyumunda alttan ısıtma sisteminin de olmadığı söylendi. Zemine branda serilmemesinin sebebinin çimin yanmaması için olduğunu da stadyum yetkilileri tarafından açıklandı. Şuan kar ile kaplı olan zeminin maçtan 1 gün temizleneceği belirtildi.

ZİRAAT UZMANLARI İSE FARKLI KONUŞUYOR
Osmanlıspor Stadyumu yetkililerinin zemine branda serilmemesi sebebi olarak çimin yanmaması için olduğunu söylerken Ziraat uzmanları ise farklı konuştu. Çime branda serilmesinin çimi yakmayacağını belirten uzmanlar, bu durumun ancak yazın olabileceğini söylediler.

19 MAYIS STADYUMU'NDA İSE FARKLI UYGULAMA
Süper Lig'de Pazar günü oynanılacak olan Gençlerbirliği- Antalyaspor maçının stadyumu olan 19 Mayıs ise Osmanlıspor Stadyumu'ndan farklı bir uygulamaya yaparak tüm zemini branda ile kapladı. Alttan ısıtma sistemi de bulunan 19 Mayıs Stadyumu'nda zemine kaplanan branda maç günü kaldırılacak.