Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Buruk, kulüp tesislerindeki antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hazırlıkları tüm hızıyla sürdürdüklerini belirterek, "Futbolcularıma çok önemli bir haftaya hazırlandığımızı söyledim" dedi. Sivas'taki hava şartlarının da kendilerini zorladığını dile getiren Buruk, şunları kaydetti:

"Eskişehirspor karşılaşmasının bizim adımıza telafisi olmayan bir maç olduğunu düşünüyoruz. Kendi sahamızda oynayacağız. Kazanmak için her şeyi yapacağız. Burada bizim takımımızın isteği, arzusu ve seyircimizin stada gelerek destek vermesi çok önemli. Bunun altını özelikle çizmek istiyorum. Bu haftaki karşılaşma bizim açımızdan çok özel ve önemli bir karşılaşma. Ligdeki gidişimizi doğrudan etkileyecek bir maç. Seyircimizin stada gelerek bizimle bütün olmasını istiyoruz. Oyuncularımızla sahada elimizden gelenin en fazlasını yapacağız. Rakip için de çok zorlu bir karşılaşma, onlar da direnç gösterecektir."

Bu karşılaşmadan sonra lige verilecek arayı iyi değerlendirmek istediklerini aktaran Buruk, "Yeni gelen oyuncularımızın adaptasyonu ve fizik yeterliliklerini yakalamak adına bu ara bir şans olacak. Bu haftayı kazanıp araya öyle girmek istiyoruz ama çok zor bir maç olacağını da biliyoruz" diye konuştu.

Sakatlıkları devam eden futbolcular olduğunu belirten Buruk, "Aatif, koşulara başladı. Hafta sonuna yetiştirmeye çalışacağız. Aatif bizim için çok önemli. Bu maçta ona çok ihtiyacımız olacak. Önümüzde birkaç gün daha var. Oyuncularımızın son durumunu burada göreceğiz" ifadesini kullandı.

Bu arada kulüp tesislerindeki antrenman, koşuyla başladı. Yarı sahada pas çalışmasıyla devam eden idmana, hafif sakatlıkları bulunan Burhan Eşer, Erkan Kaş, Mehdi Taouil katılmadı, John Boye ve Aatif Chahechouhe ise takımdan ayrı çalıştı.