Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gökçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, başkent ekibinin çok güzel bir oyun sergilediğini ifade ederek, "Yenilen takım sıradan bir takım değil, Galatasaray. Çok mutluyum" dedi.

Osmanlıspor'un özellikle ilk yarıda birçok net pozisyondan yararlanamadığını vurgulayan Gökçek, "Galatasaray'a şansımız tutuyor, öyle gözüküyor. İnşallah bu iyi bir başlangıç olur ve futbolcular ilk 9 takım arasına girecek şekilde bir gayret gösterir. Galatasaray'a da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek, futbol takımlarının mali yapılarıyla ilgili yöneltilen bir soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Ligdeki para dağıtımını adaletsiz buluyorum. Sezon başında 4 büyükler ekstra para alıyor. Aldıkları diğer takımların neredeyse sezon boyunca aldıkları para. Hiçbir zaman bu takımların diğerlerine yetişmesi mümkün değil. Gerekçe olarak 'onlar olmasa seyirci yayıncı kuruluşta olmaz' deniyor. O zaman 4 takım kendi aralarında oynasın. Sezon başında 'Siz büyük takımsınız, alın bu kadar para' demek, arkadaki takımların ömür billah bu 4 takımı mahkum etmek demek. Buna bir düzen gelmeli. Bazıları 'Fenerbahçe, kendi maçlarını çeker ve yayınlar' diyor. Karşı takım buna müsaade etmezse nasıl verecekler. Kendi sahasında oynarken de tek başına oynamıyor, iki takımlı bir oyun ortaya konuyor. Bu işi dengelemek lazım ki bundan sonra takımlar transferleri eşit şartlarda yapsın."

Gökçek, "Galatasaray maçı için özel prim var mı" şeklindeki soruyu, "Bunları ben bilemem. Ben takımın şiddetli bir taraftarıyım, o kadar" diye cevapladı.