Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında yapılması gereken Trabzonspor-Beşiktaş maçını, olumsuz hava ve saha şartları nedeniyle erteledi.

TFF'den yapılan açıklamada, "Bu akşam Trabzonspor ile Beşiktaş kulüpleri arasında oynanması gereken Spor Toto Süper Lig 19. hafta müsabakası ileri bir tarihe ertelendi" denildi.

Trabzon'daki kar yağışının yarın da devam edeceğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Karşılaşmanın oynanacağı Trabzon'daki Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki yaşanan elverişsiz hava ve saha koşulları, yapılan temizleme çalışmalarına rağmen yoğun kar yağışının devam etmesi, bu koşulların yarın da devam edecek olması ve iki kulübümüzün hafta içi oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası müsabakaları göz önünde bulundurularak; maçın hakemleri ile temsilcilerinin de görüşleri alınarak tatil edilen karşılaşma, federasyonumuz tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacak."

AHMET ÇUBUKÇU: SON YILLARDA HİÇ GÖRÜLMEYEN BİR KAR YAĞIŞI VAR
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, "Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri, Hüseyin Avni Aker zemininde dört yerde incelemeler yaptı. Bunları TFF ile paylaştılar" dedi.

Trabzonspor-Beşiktaş maçının ertelenmesiyle ilgili Hüseyin Avni Aker Stadı'nda gazetecilere açıklama yapan Çubukçu, TFF temsilcileri ile karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım'ın zeminde incelemede bulunduğunu aktararak, şöyle konuştu:

"Gerçekten zor bir süreç. Kar ve fırtına var. Sabah saat 10.00'dan beri stattayız. TFF temsilcileri de statta. Son yıllarda Trabzon'da hiç görülmeyen, aralıksız süren bir kar yağışı var. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yoğun kar yağışı saat 02.00'ye kadar devam edecek. Bunu göz önüne alan TFF temsilcileri, Hüseyin Avni Aker zemininde dört yerde incelemeler yaptı. Bunları TFF ile paylaştılar. Orada çok hafif derecede temizlenen zemin üzerinde, 10 dakika sonra aynı bembeyaz bir görüntü oluştu. En son hakem Bülent Yıldırım da geldi. Sahada iki kez çalışma yaptı. Maçın ileri bir tarihe ertelediğini belirtti

HAKEMLER AVNİ AKER'DEN AYRILDI
Spor-Toto Süper Lig'de bu akşam oynanması gereken Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşması kötü hava koşulları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenirken, karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım ve yardımcıları raporları hazırlamalarının ardından Avni Aker Stadyumu'ndan ayrıldı.

Trabzon'da dün geceden itibaren etkisini artırarak sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle Avni Aker Stadyumu'nun zemini yaklaşık 20 santimetre kalınlığında karla kaplandı. Federasyon temsilcileri ve karşılaşmanın 4. hakemi Kemal Aslan, saat 13.30 sıralarında Avni Aker Stadyumu'na geldi ve her iki kulüp yetkilileriyle toplantı yaptı.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre kar yağışının gece geç saatlere kadar etkisini artırarak sürdüreceği öğrenilince maçın oynanması tehlikeye girdi. Saha zemininde saat 15.00 sıralarında federasyon temsilcileri tarafından 4 ayrı bölgede kısmi temizlik yaptırıldı. Ancak temizlenen bölgeler yaklaşık 20 dakika sonra yeniden bembeyaz hale geldi. Bu arada saat 16.00 sıralarında stadyumdaki kar kalınlığı yaklaşık 25 santimetre olarak ölçüldü. Yeniden bir temizlik çalışması yaptırıldı ancak saha kısa sürede eski haline döndü. Maçın oynanma ihtimali nedeniyle Beşiktaş ve Trabzonspor malzemecileri, forma ve diğer malzemeleri saat 16.30 sıralarında stadyuma getirdi.YILDIRIM GELDİ VE MAÇ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ
Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım yardımcılarıyla birlikte saat 17.15 sıralarında Avni Aker Stadyumu'na geldi. Yıldırım, federasyon temsilcileriyle sahada iki kez inceleme yaptı, temizlenen bölgelerin yeniden kapandığını görünce, maçın oynanamayacağına karar verdi. Federasyon temsilcileri ve her iki kulübün yetkilileriyle de yapılan görüşme sonucunda maçın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.

Erteleme kararının ardından görevliler ve güvenlik mensupları stadyumdan ayrılırken, hakem Bülent Yıldırım da saat 18.15 sıralarında gerekli raporlarını hazırladıktan sonra Hüseyin Avni Aker Stadyumu'ndan ayrıldılar.MUHARREM USTA'DAN ERTELEME AÇIKLAMASI
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta erteleme kararını değerlendirdi. Bu akşam oynanması beklenen ancak yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Trabzonspor - Beşiktaş müsabakasıyla ilgili olarak Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Usta, "Havanın azizliği... ileri bir tarihte güzel bir havada her iki takım için de iyi bir maç olması temennisiyle. Bu günün en önemli işi... iyi bir iletişimle sahaya hiç bir zarar verilmeden sorunun çözülmesidir" ifadelerini kullandı.