Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Martin Benitez'in transferini çok istediğini, ancak gerçekleşmediğini söyledi.

Transfer listesinin ilk sırasında Benitez'in yer aldığını kaydeden Denizli, "Benim bu dönem itibariyle ağırlıklı olarak takip ettiğim futbolcularla ilgili raporum başkanımız ve yönetimimizde var. Transferde 3 tane birimin aynı düşüncede olması lazım. Benim bu yıl itibariyle, ocak transferinde öncelikli düşündüğüm transfer Martin Benitez'di. Çeşitli aşamalarda bir araya gelindi. Bu bir araya geldiğimiz dönemde, hem transfer yapmak istediğimiz kulübün yöneticileri, daha evvel düşündüğümüz fiyatların biraz üzerine çıktı. Bu aşamada UEFA ile durumumuz ortaya çıktı. Ben görev yaptığım sürece iki birimi de sağlıklı değerlendirmek zorundayım. Hem kulübümü, hem takımımı. Saatler süren çalışmalar yaptık. İkisini de değerlendirdik ve belli bir aşamaya geldik. Birincisi Galatasaray'ın ceza alma durumundan bahsediliyor ama bu net bir şekilde gerçekleşecek bir şey değil. Olasılıklardan bahsediyoruz. Bizi esas zorlayan konu, UEFA'nın Galatasaray ile yaptığı mali çerçevede uyum anlaşmasının hayata geçirilmesi. Bu çerçevede kulübümüzün kasasından transfer için çıkacak paranın olumsuz etkileyeceğini görüyoruz. İkinci ve üçüncü alternatifleri değerlendirebilir miyiz?  Bakıyoruz" ifadelerini kullandı.

Denizli ayrıca bir isim için çalışmalarının sürdüğünü kaydederken, "Bu dönemi sağlıklı nasıl geçirebiliriz? Kadroya katkı sağlayacak iki oyuncu vardı. Biri Benitez'di, bir diğeri de devam ediyor hala. Olur ya da olmaz ona göre konuşabilirim" diye konuştu.