Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | KARTAL YİĞİT

Ara transfer harekatına kaleci ve stoper eksiklerini giderme amacıyla başlamıştı Beşiktaş... Bu hedef doğrultusunda önce Dnipro’dan Denys Boyko, sonra da Getafe’den Alexis Delgado transfer edildi. Ancak arada Ümraniye’nin kapısından giren bir isim vardı ki, zamanlama itibarıyla herkesi şaşırttı. O isim, Spartak Moskova’dan transfer edilen Aras Özbiliz’di... Ancak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “2 yıldır takip ediyoruz” diyerek Aras’ın kendileri için bir fırsat transferi olduğunu açıkladı. Orman, yöneticiler ve teknik direktör Şenol Güneş ile yaptığı sohbette de 25 yaşındaki Ermeni yıldızın transferinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

'İSPANYOLLAR ÇOK İSTEDİ'
Aras Özbiliz’in çok yetenekli bir oyuncu olduğunu belirten Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Transferin tamamlanması beni çok mutlu etti. Aras kesinlikle Türkiye’yi mest edecek yeteneklere sahip. Özellikleri itibarıyla Mesut Özil’e benzetiyorum. Uzun süredir takip ediyorduk. Sakatlığı geçti. İspanya’dan çok ciddi talipleri vardı. Özellikle de Rayo Vallecano büyük çaba harcadı. Ama Aras bize gelmeyi istedi. Hücum hattının her yerinde oynayabiliyor ve bu bizim için büyük bir avantaj olacak” ifadelerini kullandı.GÖKHAN TÖRE'NİN ALTERNATİFİ OLACAK
Beşiktaş’ın Aras stratejisi de aydınlanıyor. Şenol Güneş’in Aras’ı şimdilik kadroya almamasının nedeni takımın hücumda yakaladığı ahengi bozmamak. Ancak önümüzdeki sezon planlamasında Aras’ın önemli bir yeri var. Yönetim Aras transferiyle, Gökhan Töre’nin ayrılma ihtimaline karşı milli yıldızın alternatifini hazırladığını düşünüyor.

VALLECANO'YA KİRALANIYOR
İstanbul’a gelip sağlık kontrolünden geçen ve sözleşme imzalayan Aras Özbiliz, dün İspanya’ya gitti. Rayo Vallecano ekibine kiralanacak olan genç oyuncu, burada da bir dizi kontrolden geçecek. Aras daha sonra kendisini 6 aylığına İspanyol takımına bağlayacak olan sözleşmeye imza atacak.