Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray, Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü. İdman öncesi Teknik Direktör Mustafa Denizli, açıklamalarda bulundu. Göreve geldikten sonra takımla yapabilecekleri bütün çalışmaları yaptıklarını kaydeden Denizli, şöyle konuştu:

"Her konuyu değerlendirerek genel ve bireysel sorunlar da dahil, bizi ileri taşıyacak neler olabilir? Kulübümüzün geleceğini sigorta etmek adına adımları attık. Yönetimle her şeyi paylaştık. Önce Ryan Donk transferi vardı. Donk ben geldikten sonra görüştük, transfer gerçekleşmeden önce de kendisiyle görüştüm. Görüşmeden sonra kontrat imzalandı. Başkanımızla yaptığımız planlamada Donk'un dışında genç olmak üzere tespit ettiğimiz, uzun süre takip ettiğimiz 5 futbolcuyla ilgili bunların ikisi genç diğerleri de takıma geldiği andan itibaren görev yapabilecek düzeyde futbolculardı.

Planlamanın içinde Martin Linnes'in UEFA'nın kadrosunda yer almayacağını biliyorduk. UEFA'ya üç yeni isim bildirme şansımız vardı. Linnes'i bu üç ismin dışında değerlendirdik. İsimleri belli olan ve görüşmelerde hem İstanbul hem de yurt dışında temaslar devam ederken belli bir aşamaya gelmişken UEFA'dan bir mektup geldi."

"ŞARTLAR BÖYLE OLMASA BENİTEZ GALATASARAY FORMASI GİYECEKTİ"
Takımla ilgili daha geriye dayalı durumlarla ilgili bir mektup geldiğini, mektuptan sonra başkanla uzun bir görüşme yaptıklarını da belirten Denizli, "Ben takımın durumunu başkan da kulübümüzün durumunu karşılıklı paylaştık. Bu aşama çerçevesinde Martin Benitez'le görüşmelerimiz devam ediyordu. O kesildi. Şartlar böyle olmasaydı Martin Benitez kesin Galatasaray forması giyecekti." dedi.

Galatasaray'ın içinde bulunduğu durum ve yaşanan olaylar nedeniyle şartların oluşmadığını, onun dışında düşündüğü futbolcularla ilgili bu koşullarda artık bir transfer dahi yapmalarının kulüp açısından çok zor olacağını konuştuklarını da belirten Denizli, şöyle devam etti:

"Bir transfer dahi zordu artık. Hem kulübümü hem takımımı düşünmek zorundaydım. İkisini ayrı düşünmemiz mümkün değil. Oluşan tablo bize zor koşullar çıkardı. Dolayısıyla dün yine başkanımızla bir saat oturup konuştuk. Neler yapabileceğimizi yeniden masaya koyduk. Sorun çıkarmayacak bir transfer hamlesi yapabilir miyiz diye. Sadece bir tane. Onun da zor olduğunu gördük. Dolayısıyla transferin yasal sürecinin bitmesine üç gün kala koşulları zorlayarak tamamlamak istiyoruz. UEFA'ya gidecek tablonun bugünden eksik olmaması için hangi yöntemlerle gitmesi için uğraş verdik. Şuandan itibaren bizim Galatasaray olarak transfer yapmamızın son derece kısıtlandığını söyleyebilirim."

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ÇALIŞMASINI OCAK AYINDA YAPMAK İSTEDİK AMA BAŞARAMADIK"
Galatasaray'ın önümüzdeki sezon yapması gereken adımları ocak ayı içerisinde yapmaya çalıştıklarını ancak başarısız olduklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Zaman zaman gazetelerde şunları görüyorum. Fikir ayrılığı oluştu, rest çekti gibi. Böyle bir durum asla söz konusu değil. Biz birbirimizle konuşarak aynı hedef için aynı düşünce için hareket ediyoruz. Başkan yönetim ve ben bu koşullar oluşmadı diye asla farklı yöne savrulmayız. Bu koşullar olsaydı da farklı bir düşünce olmazdı. Sıkıntılar olur muydu? olurdu ama bunlar aşılırdı.. Biz şimdi oluşan koşulları düşünüp daha iyiye nasıl çıkarız düşüncesindeyiz. Galatasaray bu koşulları çok rahat aşacaktır. Bunlar olmadı diye geri adım atmayız." diye konuştu.

Transfer politikasında ki son durum hakkında ise Denizli, "Gelen olmayacaktır bu tablo itibariyle ama bizden giden de olmayacaktır. Giden olmayacaktır derken medyada adı geçen arkadaşlar var. Bu konuşulanların çoğu gerçek dışı. Buradan gidebilir düşüncesinde arkadaşlar vardı. Ben onlara buyurun gidin diyemem. Gelinir bize iyi teklif olur bunu değerlendirmek istiyorum dediği anda düşündüğüm arkadaşlara yol açarım." dedi.

"BURAK YILMAZ'IN GİTMESİ DİYE BİR ŞEY YOK ŞU AN"
Burak Yılmaz ile de herhangi bir görüşmesi olmadığını ifade eden Mustafa Denizli, "Burak Yılmaz'la ilgili bir görüşmem olmadı olsaydı oturur sizinle konuşurdum. Burak bu süreçten olumsuz etkilenmez." diyerek, şunları söyledi:

"Eğer benim futbolcularıma talip varsa bu beni de mutlu eder. Onu da onure eder. Başarılı insanların talibi olur. Dolayısıyla biz nasıl talip oluyorsak. Bizim futbolculara da talep olunabilir. Üç ayaklı masada futbolcu kulüp ve teknik adam bunu değerlendirir. Ama şu an öyle bir şey yok. Burak ile ilgili herhangi bir gün bana gelip birşeyden bahsetmedi. Dolayısıyla Burak'la konuşmam olmadı. Sadece Burak burada işini yapacaktır."

UEFA'nın kulübe gönderdiği mektubun içeriği hakkında bilgi vermekten kaçınan Denizli, "UEFA'nın gönderdiği mektubun içini açıklayamam. Kulübün değerlendireceği bir hadise. Tamamen görevimin dışında. Başkanımız ve yöneticilerimizi ilgilendirir" dedi.

"GALATASARAY BÜYÜKLÜĞÜNÜ HER YIL ŞAMPİYON OLARAK ELDE ETMEDİ"
Taraftara da seslenen Mustafa Denizli, "Hiç kimse olumsuz bir düşünceye kapılmasın. Galatasaray kimseye muhtaç değildir. Ne eskiden nede şimdi. Amacımız var olan kadroyu korumak ve güçlendirmek. Erken safhada güçlenmek istedik ama koşullar şuan izin vermiyor. Galatasaray kurulduğundun bu yana her yıl şampiyon olmadı. Büyüklüğünü her yıl şampiyon olarak elde etmedi. Büyüklüğünü koşulları yerine getirerek elde etti. Bu yarışın içindeyiz. Yarışı sonuna kadar kovalarız. Şartlar bizi nereye getirir. Evet Ankara'da ağır bir darbe aldık. Bu ağır oldu. Bunun acısını mutlaka çıkartacağız. Şuanda kupada bir kulvarda yürüyoruz. Avrupa'da UEFA var. Onun dışında ligde kalan maçlar var. Taraftarımızın takımdan mutlu olarak ayrılacakları profil çizeceğiz." ifadelerini kullandı.

"BU RENKLERİN GENLERİNDE UMUTSUZLUK YOKTUR"
"Ben bu işe burada başladım. Bu renklerin genlerinde umutsuzluk diye bir şey yoktur. Biz umutları gerçekleştirdiğimiz için büyüdük." diyen Mustafa Denizli konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz umutları gerçekleştirdiğimiz için büyüdük. Galatasaray bu felsefeden asla ayrılmaz bende ayrılmam. Yarışın içindeysek her şeyi yaparız. Çalışmalarımızı da yarı yolda bırakmayız. Bir yola girdiysek sonuna kadar bu yola gideriz. Kariyerim bir yara alacaksa burada alsın. Buna da hazırlıklı geldik zaten. Burası Galatasaray ise bende Mustafa Denizli isem yine gelirdim şartlar bu halde olsa bile."

'UEFA'dan olası bir ceza alması halinde Galatasaray'ın politikası ne olacak?' sorusuna Denizli, "Yönetimin ayın 23'ünde UEFA ile bir araya gelme durumu var. Koşullarımızı ortaya koyacağız. Galatasaray'ın ceza alacak diye bir şey yok. UEFA Galatasaray'ın çabasını şuan görüyor. Onların düşündüğü çizgiye yakın çalışmalar yaptığını da biliyor. Dolayısıyla Galatasaray gibi bir markanın UEFA nezdinde ne denli değerli olduğunu herkes biliyor. Galatasaray'ın ceza alması ihtimal dahilinde. Almaması da. Galatasaray UEFA'nın temel taşlarından bir tanesidir." diye cevap vererek sözlerini tamamladı.