Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hoşcan, Fenerbahçe'yle oynadıkları maçı herkesin izlediğini ve kendisine, yaptığı açıklamalardan dolayı hak verildiğini belirtti.

Takımının hakkını savunmak için hakemleri eleştirdiğini hatırlatan Hoşcan, "Çok anlamsız bir ceza. Fenerbahçe maçı sonrası camiasına sahip çıkmak isteyen bir başkan olarak böyle bir hak mahrumiyetini verilmesini, herkesin takdirine bırakıyorum. Evet, hakemlerle ilgili konuşmamak gerekir. Buna çok dikkat ederim ama böyle bir çıkışı ilk kez yaptım. Artık öyle bir noktaya geldik ki... İlk yarıda yaşanan hatalardan dolayı koca bir camia şu an büyük sıkıntı yaşıyor" ifadelerini kullandı.

Hataların tekrarlanması durumunda yine aynı çıkışı yapacağını anlatan kırmızı-siyahlı kulübün başkanı, şöyle konuştu:

"Fenerbahçe maçıyla ilgili yorumu bugün olsa yine yaparım ve yine yapacağım. Gerekirse yine konuşurum, kulübümün hakkını da yine ararım. Hatalar mutlaka olacaktır ama bu kadar da olmaz. Ceza vermek kolay. Yapılacak başka şeyleri de araştırmak lazım. Yeterlilik araştırılsın. Biz kimsenin kasti hareket yaptığını söylemek istemiyoruz. Çok yorum yapmak istemiyorum. 45 gün hak mahrumiyeti aldık, arkası ne gelir bilemiyorum. Kulübüm için ne gerekirse hazır olduğumu herkes bilsin."

"BULUNDUĞUMUZ YERİ HAK ETMİYORUZ"
Spor Toto Süper Lig'de 13 puanla 17. sırada, küme düşme hattında bulunduklarını hatırlatan Mesut Hoşcan, camia olarak sıralamadaki yeri hak etmediklerini vurguladı.

Önlerinde 15 maç olduğunu ve kümede kalacaklarına inandığını belirten başkan Hoşcan, "Şu an bulunduğumuz yer sıkıntılı. Küme düşme hattındayız. Önümüzde 15 maç var. İyi transferler yaptık. En az 1-2 transfer daha olacak. Yolumuza devam edeceğiz. Hiçbir şekilde kötü düşünceler içinde değiliz. Ligde bulunduğumuz yeri hak etmiyoruz. Her şeye rağmen mücadelemiz, sonuna kadar dik duruşumuz onurumuzla devam edecektir" şeklinde konuştu.

"FUTBOLCULARA AVRUPA'NIN EN ÇOK PARA ÖDEYEN LİGİYİZ"
Aynı zamanda Kulüpler Birliği Vakfının ikinci başkanlığı görevini yürüten Hoşcan, Avrupa'da futbolculara en fazla para ödeyen lig olduklarını dile getirdi.

Türkiye'nin futbolcular için önemli bir kazanç yeri olduğunu anlatan Hoşcan, şunları kaydetti:

"Şu an Avrupa'nın futbolculara en çok ücret ödeyen ligiyiz. Burası futbolcular için müthiş kazançların olduğu bir yer. Oyuncularla ilgili ücretlerin tekrar gözden geçirilmesi gerek. Bütçemize göre hareket edilmesi lazım. Haksız rekabet ekonomik olarak da var. Ne kadar kendimizi zorlasak da Türkiye'de böyle bir pazar var. Eskişehirspor camiası olarak bonservis bedellerini ve oyuncu ücretlerini aşağıya çekmeye çalıştığım zaman, aynı ligden başka bir takımın farklı fiyat vermesi dengeleri alt üst ediyor. Gelirlerimizi giderlerimize göre ayarlamazsak bu işin altında kalkamayız."

Türk futbolunu ekonomik olarak düzeltmek için spor kulüpleriyle ilgili yasanın çıkması gerektiğinin altını çizen Hoşcan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yasanın bir an evvel çıkması gerekir. Türk futbolunun çok ciddi bir ekonomik ve kaynak sorunu var. Yakında TBMM'de görüşülecek bir çalışma var. Kulüplerin, borçlarını ileri dönük yapılandırarak, düşük faizle döndürebilmesi için bir çalışma. Bu Türk futbolunda bence bir dönüm noktası olacaktır. Yeni yasayla sorumluklar yöneticilerde olacak. Bütün sorumluluklar yöneticilerden sorulacak. Amacımız Türk futbolunun gelişmesidir."