Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fulya'da Beşiktaş Kulübü Şan Ökten Tesisileri'nin yenilenmesi için yapılan yıkım işlemine katılan Orman, burada basın mensuplarını açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'de son iki maçının yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenmesinin sorulması üzerine Orman, şunları kaydetti:

"Bu bir doğa olayı. Kimsenin organize ettiği bir şey değil. Olanda da hayır vardır, demek lazım. Beşiktaş'ın iki tane maçı, ayarlasan olmaz, ertelendi. Dezavantaj çıkacak diye bir şey yok. Kuvvetli bir kadromuz var. Çıkar kazanır. Veli ve Tolgay'ı da sayarsak 4 transfer yaptık. Zaten takımımız kuvvetliydi. Alacak para sıkıntımız yok. Bonservis borcumuz yok. Stadın son süreçlerine geldik. Sıkıntı görmek isteyenler, Beşiktaş'ı kıskananlar olabilir. Sıkıntı yok. Bu çok normal bir şeydir. Bir Moğol atasözü olabilir. Bir kurdun arkasından kırk tane köpek havlar. Eğer havlamıyorsa o kurt, kurt değildir. Beşiktaş da büyük bir kurttur. Arkasından da havlayanlar olacak."

"VODAFONE ARENA'DA ŞAMPİYONLUK TURU ATMAK İSTİYORUZ"
Fikret Orman, önceliklerin lig olduğunu ve sene sonu Vodafone Arena'da şampiyonluk turu atmak istediklerini dile getirdi.

Her maça kazanmak isteğiyle çıktıklarını anlatan Orman, "Vodafone Arena'da şampiyonluk turu atmak istiyoruz. Türkiye Kupası'nda da gittiğimiz yere kadar gideceğiz. Her zaman önceliğimiz lig şampiyonluğu. Beşiktaş'ın konsantrasyonu şampiyonluktur" ifadelerini kullandı.

"AYIP EDİYORLAR"
Fikret Orman, Beşiktaş'ın Ziraat Türkiye Kupası'nda dün Sivas Belediyespor'a yenilmesi ve 1461 Trabzon'un elenmesi üzerine teknik direktör Şenol Güneş'e özellikle sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerle ilgili şöyle konuştu:

"Ayıp ediyorlar. Şenol hocanın ne kadar dürüst, ilkeli bir duruş adamı olduğunu herkes biliyor. Maç kazanılır, kaybedilir. Böyle bir şey ayıp. Fazla yorum yapmak istemem. Sosyal medya çıkınca yiğitlik öldü. Herkes oradan yazıyor. Yalan yanlış ithamlarla kuru iftira atıyorlar. Üzücü."

TRANSFER ÜCRETLERİNİN BORSAYA BİLDİRİLMESİ HAKKINDA
Beşiktaş'ın bundan sonra belli bir ücretin altındaki futbolcu transfer bedellerini borsaya bildirmeyeceğini açıklamasıyla ilgili gelen bir soru üzerine Orman, şu cevabı verdi:

"Rakipler açıklamıyor, biz açıklıyoruz. Esas önemli olan futbolcuların aldığı ücretler, biz bunu açıklıyoruz. Bu şöyle bir dezavantaj oluşturuyor. Başka oyuncuları transfer ederken herkes o verileri gördüğü için onu pazarlıkta kullanıyor. Yoksa şeffaflıkla alakası yok. Bundan rahatsızlık duyuyorum. Herkesin şeffaf olması güzel de bir tek Beşiktaş şeffaf değil! Bizim de yapmamız gerekiyor."

Orman transferi kapattıklarını da belirtirken, Vodafone Arena'nın kesin açılış tarihini şubat ayının ortalarında açıklayacaklarını kaydetti.