Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Grand Cevahir Otel'de düzenlenen organizasyona Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in yanı sıra, Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, Beşiktaş'ın unutulmaz kaptanlarından Sanlı Sarıalioğlu, duayen gazeteciler Halit Kıvanç, Orhan Ayhan ve Ali Sami Alkış, eski futbolcular Bülent Korkmaz, Yavuz Çoker ile birçok davetli katıldı.

Gecede şarkıcı Coşkun Sabah sahne alırken, Turgay Şeren de Sabah'a "Samanyolu" şarkısında eşlik etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, efsane kaleciye eldiven şeklinde plaket verdi.

Organizasyonda açıklamalarda bulunan Turgay Şeren, geceyi düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Açık söylemek gerekirse bu öyle bir duygu ki insan ne söyleyeceğini şaşırıyor. Buraya seve seve, koşarak geldim. Aramızda olamayan insanlar var. Nur içerisinde yatsınlar ve her zaman hatırlanacaklarını unutmasınlar. Türk futbolu Avrupa'da belli yerlere gelmelidir. Biz zamanında bunu getirdik. Milli formayı 51 defa giydim ve bu az bir rakam değil. Umarım şimdi futbolcular daha fazla giyer. Zamanında bizlere yardım ettiler şimdi de bizler futbolcularımıza yardım etmeliyiz."

ERDEM: "GENÇLER ŞEREN'İN KİŞİLİĞİNDEN İSTİFADE ETSİNLER"
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, gençlerin, Türk futboluna önemli hizmetlerde bulunan ve milli formayla kaptanlığı yapan Turgay Şeren'i örnek alması gerektiğini söyledi.

Efsane kaleciye moral vermek için böyle bir organizasyon düzenlendiğini aktaran Erdem, şunları kaydetti:

"Turgay Şeren'in rahatsızlığını bir sene önce duydum ve kendisini evinde ziyaret ettim. O gün dostlarıyla buluşturarak moral vermeyi düşünmüştük. Sonra bunu kendisine ilettik ve oda bundan çok mutlu ve memnun olacağını söyledi. Türk futbolu adına bir milat oldu. Bir efsaneyi geçmişiyle hatırlatmak gençler adına da önemli bir mesaj. 'Geçmişi olmayanın geleceği olmaz' ifadesine de bağlı kalarak efsane olmuş bir ismi genç futbolculara örnek olarak takdim etmiş olduk. Onun profesyonelliğinden ve kişiliğinden istifade etsinler."

Bülent Korkmaz da efsane isimlere yaşarken değer vermenin önemine vurgu yaparak, "Turgay Şeren, Türk futboluna ve tarihine geçmiş önemli bir insandır. Bu gecenin düzenlenmesi de onun ne kadar ayrıcalıklı bir insan olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

Hakan Ünsal ise Turgay Şeren'in ciddi başarılar kazanmış, Türk futbolunun unutulmazları arasına girdiğini belirterek, "Bu dönemde hatırlanmak ve hatırlatılmak her şeyden önemli hale gelebiliyor. Düzenlenen organizasyonla Turgay ağabeyin onore edilmesi çok güzel ve takdir edilmesi gereken bir davranış. Vefa duygusu bu tür girişimlerle çok daha fazla anlam buluyor" değerlendirmesinde bulundu.