Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM
Henüz Ankara'da yaşanan patlamanın etkisinden kurtulamayan Türkiye, bu kez İstanbul'un en işlek noktalarından birisi olan Taksim İstiklal Caddesi'ndeki patlamayla yeni bir acıya göğüs gerdi. Yaşanan olay tüm Türkiye'yi derinden etkilerken bu durum spor müsabakaları üzerinde de etkisini gösterdi. Güvenlik sebebiyle derbinin ertelenmesi sonrası, taraftarların en çok merak ettiği konu ise "derbi ne zaman oynanacak?" oldu. İşte derbinin detayları...

DERBİ GÜVENLİK GEREKÇESİYLE İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ! TFF RESMİ TWİTTER HESABINDAN DUYURDU!

DERBİ NE ZAMAN OYNANACAK?

TFF tarafından alınan derbinin ertelenme kararının sonrası, Galatasaray - Fenerbahçe maçının ne zaman oynanacağı konusu gündeme geldi. Derbi'nin oynanacağı tarih 13 Nisan Çarşamba günü olarak kabul edildi. 

DERBİNİN ERTELENİŞ NEDENİ BELLİ OLDU!

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında TT Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Fenerbahçe maçı İstanbul Valiliği tarafından güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Önce maçın, seyircisiz oynanması yönünde karar alındı. Kısa süre sonra ise 'bombalı araç' istihbaratı üzerine derbi iptal edildi. İstanbul Terör Polisi, TT Arena çevresinde alarma geçti.

Öte yandan terör örgütü DAEŞ üyesi oldukları ve sansasyonel eylem planladıkları iddia edilen 3 teröristin yakalanması için tüm il emniyet müdürlükleri harekete geçti.Emniyet ve istihbarat birimleri, DAEŞ üyesi 3 teröristin sansasyonel bir eylem için kısa süre önce harekete geçtiğini tespit etti Eylem gerçekleştirmek üzere talimat aldıkları ileri sürülen 3 teröristin DAEŞ'e bağlı etkin bir hücre içerisinde oldukları belirtiliyor. Yakalanmamak için sahte kimlik kullanan ve fotoğrafları basınla paylaşılan teröristlerin Hacı Ali Durmaz, Yunus Durmaz ve Savaş Yıldız oldukları bildirildi.

 

ERDOĞAN'DAN DERBİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber canlı yayınına konuk olan üniversiteli gençlerin sorularını cevapladı. Erdoğan, güvenlik gerekçesiyle ertelenen Galatasaray - Fenerbahçe maçına da değindi.

Cumhurbaşkanı, "Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla alakalı da aldığımız bazı ciddi istihbarat bilgileri üzerine, önce bir seyircisiz oynatmayı düşündük ama daha sonra yeni bazı istihbaratlar gelince, bu istihbaratla ön alınan bilgilerle örtüştüğünü görünce, bunu her iki kulübün başkanlarıyla da arkadaşlarımız görüşmek suretiyle, 'bunu ileri bir tarihe erteleyelim' dediler ve böylece bu maçı da ileri bir tarihe ertelemiş olduk" diye konuştu.