Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Volkan Gönül, 2015-2016 sezonu devre arasında kardeşi Hakan Gönül ile İnegöl Kafkasspor'a transfer olduklarını söyledi. İnegöl temsilcisiyle şampiyonluk yaşamak istediklerini belirten Gönül, "Hakan'la geçen sezon Duaçınarı Spor Kulübünde beraber oynamaya başlamıştık. Ben ön libero, o da sağ bek oyuncusu ama neticede aynı takımdayız. Gittiğimiz yerde başarılı olmak ve şampiyonluk yaşamak istiyoruz" dedi.

Volkan Gönül, futbolu maddiyat için değil, sevdikleri için oynadıklarını ifade etti. Transferlerinde hedefi olan kulüpleri tercih ettiklerini dile getiren Volkan, gittikleri her yerde yoğun ilgi gördüklerini vurguladı.

Sadece Fenerbahçeliler değil, bütün takım taraftarlarının kendisi ve kardeşini sevdiğini, bağırlarına bastığını kaydeden Volkan, "Gökhan Gönül, Türkiye'de ve Avrupa'da, birçok ülkede tanınan bir futbolcu. Biz sadece onun başarısının arkasındayız. Gurur duyuyoruz. Bizim için gurur kaynağıdır. İnşallah arkadan gelen gençler de onu örnek alıp aynı yerlere gidebilir" diye konuştu.

"AĞABEYİME ÇOK BENZİYORUM"
Hakan Gönül ise yeşil-siyah-beyaz renklere sahip İnegöl Kafkasspor'da en büyük hedeflerinin, Bölgesel Amatör Lig'e yükselmek olduğunu belirtti. Fiziksel olarak ağabeyi Gökhan Gönül'e çok benzediği için yoğun ilgi gördüğüne dikkati çeken Hakan, onun gibi Türk futbolunun en önemli yıldızlarından birinin kardeşleri olmaktan büyük onur ve gurur duyduklarını vurguladı. Hakan Gönül, ağabeyinin futbolu Fenerbahçe'de bırakmasını istediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Ağabeyimin önceliği Fenerbahçe'dir ve orada kalmak isteyecektir. Kardeşi olarak, futbol yaşantısının sonuna kadar Fenerbahçe'de kalmasını isterim. Fenerbahçe'yi de çok severim. Ağabeyim orada oynasın oynamasın, Fenerbahçe'yi tutarım, desteklerim, maçlarına giderim. Ağabeyimi görebileceğim en güzel yerlerde gördüm. Ağabeyimin milli takımda kaptanlık yaptığını gördüm. Bundan sonrası herhalde yoktur diye düşünüyorum. "