Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Abdullah Avcı, Serik Belediyesi ve Gazeteciler Derneği'nin düzenlediği panele konuşmacı olarak katıldı. Serik Belediyesi toplantı salonundaki panelde Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Serik Belediyespor Kulübü altyapı oyuncuları ve öğrencilere seslenen Abdullah Avcı, futbolculuğu ve antrenörlüğü döneminde bütün altyapılarda görev yaptığını söyledi.

'KALİTEYİ YÜKSELTMEMİZ LAZIM'
2 yıl önce kulüpte diyetisyen uygulaması başlattıklarını ve futbolcuları doğru beslenme kültürüne alıştırdıklarını anlatan Abdullah Avcı şöyle devam etti:

"Yetenek olarak bir sıkıntımız yok. Uluslararası arenalarda yarışmamız için insana, bilgiye yatırım yapmamız lazım. Kaliteyi yükseltmemiz lazım. Bu da zaman içinde ağır da olsa faaliyete geçecek. Benim teknik adamlık süresi içerisindeki amacım insana ve bireye yatırım yapılması. Bugün futbol artık eskisi gibi bir oyun değil. Sabah 9'da tesise geliyorum. Bazen de akşamları tesislerden çıkamıyorum. Her teknik adamın planı ve stratejisi olacak. Her maça ayrı bir plan ve strateji ile çıkacak. Bugün teknik direktörlük 'düdüğü aldım saha çıktım' ile olmuyor. Bugün teknik direktörlük liderliktir. Lider de olması gereken özellikler vardır. Değişime, gelişime, analize, iletişime ve yönetmeye son derece açık olması gerekir. Bunları yapabiliyorsan ve yönetebiliyorsan bunun karşılığını alabiliyorsun".

'FUTBOLDA ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ'
Türk futbolunun son dönemde bir takım sıkıntılar yaşadığına dikkati çeken Abdullah Avcı, şöyle dedi:

"1990 öncesi gibi değiliz. Eğitimle ilgili bir takım gelişmeler oluyor ama bunu da biraz daha hızlı, Avrupa ile aramız daha fazla açılmadan bir şekilde kapatmamız gerekiyor.

Bu da eğitim, bilgi, insana yatırım ile oluyor. Umarım ülke olarak kısa sürede sadece futbol değil tüm branşlarda daha yukarıya çıkarız. Siz gençler bundan sonraki yaşantılarınızda daha iyi eğitimler alarak iyi yerlere gelirsiniz. Futbolda altyapı çok önemli onun için altyapıya çok önem vermeliyiz. Türk futboluna yeni yetenekli gençler kazandırmalıyız."

Avcı, bir öğrencinin 'Bu yıl kim şampiyon olur' şeklindeki sorusunu ise "Ben bir teknik adamım bu konuda yorum yapamam" şeklinde yanıtladı.

'BUNUN ALTINDAN KALKACAK GÜÇTEYİZ'
Galatasaray- Fenerbahçe derbisinin ertelenmesine ilişkin de bir soru üzerine Abdullah Avcı, "Türkiye olarak bu zorlukların altından kalkmasını bilen bir ülkeyiz. Biz hep bütün olduk. Futbol piyasası aktörleri de bu anlamda son derece bütün oldu. Bunun altından ülke olarak kalkacak güçteyiz. Her kesim bu konularda destek olacak ve destek olmaya devam edecek" diye konuştu.

Panelin ardından Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Abdullah Avcı'ya Serikspor forması ve atkısı ile plaket hediye etti.