Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | HALUK AYYILDIZ

Süper Lig’de konuk ettiği Medicana Sivas’ı 1-0 yenerek nefes alan Trabzonspor’da, başkan Muharrem Usta taraftara umut dağıttı.

Bordo-Mavililer’den rahat olmalarını isteyen Usta, “Yarışmacı kimliğimize tekrar kavuşmak için başlattığımız restorasyon çalışmamız sürüyor” diye konuştu. Güzel günler göreceklerinin altını çizen başkan Usta, “Ekonomik ve idari anlamdaki yeniden yapılanmayı kısa sürede tamamlayıp eskisinden çok daha büyük sportif başarılar kazanacağız” dedi.

Mevcut düzenin sürdürülemez olduğunu dile getiren Muharrem Usta, “Trabzonspor kendi geleceğini hazırlarken, bir yandan da Türk futbolunun temel aktörlerinden biri olarak, futbolun yeniden ‘güzel ve adil bir oyun’ olarak anılması noktasındaki çabalarımız artarak devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

‘SORUNLAR BİR ANDA ÇÖZÜLEMEZ’
Salih Dursun’un hakeme gösterdiği kırmızı kartın, değişimin fitilini ateşlediğini belirten başkan Usta, sözlerini şöyle sürdürdü: “Trabzonspor olarak ‘Bu düzen değişecek’ dedik. Lakin bu çok kolay olmayacaktır. Yılların birikmiş sorunları bir anda çözülemez. Mücadelemiz adım adım ilerlemektedir. Umut verici olan, bizim anlayışımızın Kulüpler Birliği ve TFF çevrelerinde de kabul görmesidir. Özellikle son yıllarda çok daha belirgin şekilde ortaya çıkan Türk futbolunun çarpık yapısı, bugün itibariyla tek başına bizleri değil, tüm futbolseverleri rahatsız etmektedir.”