Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararında, 22 Ocak 2016 tarihinde meydana gelen kazada sürücü Fatih Özyer'in kullandığı aracın Üsküdar'da D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken aynı istikamette seyreden Caner Erkin'in kullandığı araca çarptığı belirtildi.

Olayda Fatih Özyer'in kullandığı aracın takla atarak yoldan çıkması nedeniyle Özyer'in yaralandığı ve tarafların birbirinden şikayetçi olduğu kaydedilen kararda, kaza tespit tutanağına da yer verildi.

CANER ERKİN'E TAKİPSİZLİK
Takipsizlik kararında kaza tespit tutanağına göre kazanın meydana gelmesinde sürücü Fatih Özyer'in şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymaması nedeniyle asli kusurlu, Caner Erkin'in ise kusurunun bulunmadığı belirtildi.

Kazanın Özyer'in kusuru nedeniyle meydana geldiği anlatılan takipsizlik kararında 'taksirle yaralama' ve 'trafik güvenliğini tehlikeye sokma' suçundan müşteki-şüpheli Caner Erkin yönünden takipsizlik kararı verildiği ifade edildi.

TAZMİNAT DAVASINA KONU OLABİLİR...
Aracında meydana gelen hasar yönünden Erkin'in de diğer sürücüden şikayetçi olduğu belirtilen kararda, olayda trafik güvenliğini tehlikeye düşüren bir durum olmadığı ve durumun hukuk mahkemesinde tazminata konu olabileceği anlatıldı. Diğer müşteki-şüpheli Fatih Özyer hakkında da her iki suç nedeniyle takipsizlik kararı verildi.