Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray'ın Norveçli yıldızı Martin Linnes ülke basınına Türkiye'de yaşanan patlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Linnes, "Düşününce çok korkutucu bir durum. Saldırılara çok yakın olduğunuzu düşünün. İki tane terör saldırısı tecrübe ettim. Birisi Ankara birisi de İstanbul'da." derken yaşananlardan sonra evini taşıdığını söyledi.

İstanbul'da yaşanan saldırı sonrasında kulübün devreye girdiğini söyleyen Linnes, ailesi ile birlikte yaşadığı evini şehir merkezinin dışındaki başka bir evle değiştirdiğini Norveçli basın mensuplarına açıkladı.

Öte yandan Linnes derbi maçın iptali hakkında konuşurken, "Biz maça hazırdık. Ancak federasyondan geldiler ve durumu bildirdiler. Bir planları olduğu açıktı. Yaşananlar hakkında çok fazla düşünmüyorum. Türkiye'de yaşama isteğimi kaybetmiş değilim. Burada gelişiyorum ve beş lig maçına çıktım. Taraftarlar oldukça fanatikti" dedi.

Linnes son günlerde yaşananların takım içindeki etkisi hakkında ise şunları söyledi:

"Futbolcular çok etkilenmiş görünüyordu ama bir o kadar da profesyoneller. Üzücü bir durum. Ankara'da maç bittikten sonra bombalı saldırı oldu. Ancak asıl korkutucu olan bu yaşananların herkesin başına gelebilir olması. Bu düşünce gerçekten çok kötü."

(Sporx)