Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüp başkan yardımcısı Önder Bülbüloğlu, yönetim kurulunun göreve gelmesinin ardından üstlendiği görevi gereği daha önce iki kez İsviçre'de UEFA yetkilileriyle görüşmeler yaptığını belirterek, bu kez başkan Muharrem Usta'nın da yer aldığı 6 kişilik ekiple son savunmalarını yapacaklarını belirtti.

Bülbüloğlu, bütün savunmalarını yeni yönetim kurulunun vizyonu, projeleri ve kısa süre içerisinde yaptıkları üzerine kurduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"UEFA, mali disiplin istiyor. Önceki dönemden kriterleri kötü aşmışız. Biz diyoruz ki, 'biz bunu düzelteceğiz.' 14 futbolcumuzu kiralık verdik, 6 önemli oyuncumuzu satarak gelir elde ettik. Futbolcuların hepsiyle aşağı yukarı sözleşmelerini yenileyerek yüzde 25 tasarruf sağladık. Akyazı Stadyumu açılıyor ve bunla ilgili isim hakkı, localar gibi gelirlerimiz olacak. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin devredilmesi, Kartal Tesisleri projeleri var. Üç yıllık dönemde UEFA'nın kriterlerinde bir kulüp oluşturacağımızı ortaya koyacağız."

Daha önce UEFA'da yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini de ifade eden Bülbüloğlu, "Başarılı bir şekilde bu işten çıkacakmışız gibi duruyor. Bir men cezası beklemiyoruz, umutluyuz." diye konuştu.