Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR / HALUK AYYILDIZ

Mali açıdan zor günler geçiren Trabzonspor’da gözler UEFA’yla yapılacak olan zirveye çevrildi. Finansal Fair Play kriterlerini yerine getirmediği için UEFA’nın radarına takılan Bordo-Mavililer, Avrupa futbolunun patronuna mali yapıyla ilgili bilgi verecek. Başkan Muharrem Usta, ikinci başkanlar Önder Bülbüloğlu ve Nevzat Aydın ile kulüp müdürü Sinan Zengin’i de yanına alarak bugün İsviçre’ye gidecek.

YÖNETİMİN KOZU AKYAZI
Bugünü Zürih’te geçirecek olan Bordo-Mavili kurmaylar, hazırlanan savunmayı yarın UEFA yetkililerine sunacak. Trabzonspor’a hiçbir ceza gelmemesini ve denetimin devam etmesini amaçlayan yöneticiler, savunmalarında oyuncu giderlerinde yapılan azalmaları ön planda tutacak. Ayrıca Akyazı’yla ilgili projeler, loca ve kombine satışları ile sponsorluk görüşmeleri, UEFA’ya anlatılacak.

TESİSLER VE KARTAL ARAZİSİ
Bordo-Mavili yönetim, Trabzon Havalimanı’nın genişletilmesi sonrası Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin devriyle ilgili yapılan görüşmeleri de savunmasında kullanacak. Kartal’da bulunan ve Trabzonspor Kulübü’ne ait olan araziyle ilgili projeleri de UEFA’ya anlatmayı planlayan yöneticiler, kulüp personellerinin maaşlarında yapılan iyileştirmeleri de dosyasına ekleyecek.