Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Karşılaşmada 1000 polis ve 600 özel personeli olmak üzere toplam 1600 güvenlik görevlisi emniyeti sağlayacak.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası EURO2016 hazırlıklarını sürdüren Türkiye ile İsveç arasında bu akşam yapılacak özel maç için Antalya Stadı’nda tüm hazırlıklar tamamlandı.

Stadın içi Türk bayraklarıyla süslenirken, tribünlerdeki koltuklara toplam 32 bin 500 Türk bayrağı bırakıldı. 33 bin seyirci kapasiteli Antalya Arena çevresinde ve içerisinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Stat çevresi güvenlik bariyerleriyle kapatıldı.

Saat 20.45’te başlayacak karşılaşma için taraftarlar saat 17.30’dan itibaren stada alınacak. Güvenlik bariyerinden biletsiz seyirci ile araç girişine izin verilmeyecek.

Öte yandan maça saatler kala polis bomba uzmanı köpeklerle tüm statta arama yaptı. Stat yakınında park halindeki sahipsiz araçlar polis tarafından kaldırıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği organizasyonla Gaziantep’ten aralarında çocukların da bulunduğu 262 Suriyeli sığınmacı maçı izlemek üzere Antalya’ya getirildi. Müsabakada ayrıca 22 Suriyeli göçmen çocuk, A Milli Takım ve İsveç Milli Takımı futbolcularına sahaya çıkarken eşlik edecek.

Karşılaşmayı, 23’ü yabancı toplam 134 medya mensubu izleyecek.