Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Dilmen Türkiye'nin EURO 2016 öncesi hazırlık maçı yaptığı ve 2-1 kazandığı İsveç maçı sonrası ise şunları söyledi:

"CENK ÇOK ÇALIŞIYOR"
"Cenk Tosun kendi takımında oynamamasına rağmen, Gomez var, bu kadar profesyonellik anlayışı olan oyuncu, nadir bulursunuz. Yeteneğiniz vardır ama, yetmez. Bol çalışmanız lazım. Çok çalışıyor, hakikaten çok çalışıyor.

"MUTLAKA BİR STOPER LAZIM"
İki bekimiz yüzde yüz takımlarında oynamamasından dolayı üst düzeyde değil. Sezon sonuna kadar oynayacakları maç temposuyla toparlayacaktır. Çalım atan oyuncunuz var mı, var. Volkan, Arda gibi. Kalecimiz Volkan Babacan iyi maç çıkardı. Orta sahadaki oyuncularımız ofansif ama, savunma yapmasını bilen oyuncular. Oğuzhan, Selçuk, Ozan... İspanya'nın pas olarak en zorlanacağı takım biziz. Bir tek problem şurada, bir stoper mutlaka lazım.

"BİRİNCİ DE OLABİLİRİZ SONUNCU DA"
Milli Takımımızın, Fransa'da birçok takımın beklemediği karakterde bir yapısı var. İspanya'nın en çok zorlanacağı takım da biziz. Bizim takımımız birinci de, sonuncu da olabilir. Kaliteli oyunculardan dolu bir takımımız var."

"VOLKAN DEMİREL OYNAMAYACAK' DEMEK ÇOK İDDİALI OLUR"
Tecrübeli file bekçisinin EURO2016'da kadroda olup olmayacağıyla ilgili kesin konuşmanın yanlış olduğunu vurgulayan Dilmen; "Volkan oynamayacak çok iddialı olur. Önümüzde çok zaman var. 9 tane lig maçı var. Hazırlık maçları var. Buraya Volkan Babacan'la geldik. Fatih hocayla paylaşma şansım olmadı ama Volkan'la konuştuğumda kendi hatalarından da bahsetti ama o maçta çok üzüldüğünü de söyledi" dedi.

"VOLKAN'IN KADRODA OLMASINI İSTERİM"
Fatih Terim'in oyuncular için bir ağabey olduğunu da belirten Dilmen, "Fatih Terim'i sadece bir hoca değil ağabey olarak da görmesi lazım. O günkü ortamda belki ben de aynı davranışta bulunurdum. Milli Takım oyuncusunun taraftarından küfür yemesi rahatsız edici olabilir. Sonucunun bu olacağını beklemiyordu belki. Volkan şu anda iştahlı. Volkan Demirel'in Volkan Babacan'la beraber milli takım kalesi için rekabetle kadroda olmasını isterim" diyerek sözlerini noktaladı.