Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Geçtiğimiz pazar günü oynanması geren ancak terör tehlikesi yüzünden ertelenen G.Saray-F.Bahçe derbisinin ne zaman oynanacağı hala gündemdeki yerini en taze şekilde koruyor...

Özellikle Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın kameralara yansıyan ve derbinin G.Saray-Beşiktaş karşılaşmasından sonra oynanacağını söylediği iddia edilen ancak daha sonra öyle olmadığı anlaşılan görüntülerin ardından iyice alevlenen konuya Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek noktayı koydu...

Habertürk’e konuşan ve konuyla ilgili tüm detayları anlatan Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Biz ertelenen maçı 28 Nisan’da oynamak istiyoruz. Zaten Türkiye Futbol Federasyonu maçın nisan ayında oynanması konusunda bize garanti verdi. Yani başka bir ayda oynamak yok. Ertelenen maç öncesi F.Bahçe Braga’dan gelmişti. Yol çok uzun ve ardından bizim maça çıkacaklardı. Ama fikstür böyleydi. Şimdi maç ertelendi. Eğer bizim istediğimiz tarih olursa Fenerbahçe, Trabzon deplasmanından sonra bizim maça çıkacak. Ancak bu kez aradaki mesafe daha kısa. Bir sıkıntı olmaz.”

‘KARAR HAKKANİYETLİ OLMALI’
“Şimdi kararı TFF verecek. Hakkaniyetli bir karar olması lazım. Nisan ayında bizim istediğimiz tarihlerin dışında bir tarihte olursa o zaman da biz deplasmandan gelip maça çıkmış olacağız. Kendi sahamızdaki avantajımız dezavantaja dönüşecek. Bu tabii kabul edilemez. TFF, ortadaki kriterlere objektif bakmalı.”

AYSAL’A AFRİKA ATASÖZÜYLE CEVAP
G.Saray’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Mali Genel Kurulu’nda söz alan eski başkan Ünal Aysal, başkan Dursun Özbek’e Arap atasözüyle göndermede bulunmuştu. Aysal’ın, “Başında aslan bulunan bir kuzu ordusu, başında kuzu bulunan bir aslan ordusunu yener” şeklindeki sözlerine başkan Özbek dün gece Afrika atasözüyle cevap verdi.

Özbek, “Aslanlar kendi hikayelerini yazmazsa, avcıların hikayelerini dinlemek zorunda kalırlar. Dolayısıyla G.Saraylılar’ın avcı hikayesi dinlemesine müsaade etmeyeceğiz. Aslanlar kendi hikayesini yazacak. Hayatımın hiçbir döneminde pes etmedim. G.Saray başkanları, yönetimleri asla pes etmez” şeklinde konuştu.

RIEKERINK KONUSUNU SNEIJDER’LA GÖRÜŞMEDİK
Öte yandan dün gece TRT Spor’a da konuşan başkan Dursun Özbek, Hollandalı antrenör Jan Olde Riekerink’in göreve getirilmesiyle ilgili vatandaşı Wesley Sneijder’la görüşmediklerini söyledi.

Özbek, “Bülent Korkmaz ve Bülent Ünder ile sezon sonuna kadar anlaşmak için görüştük ama uzun süreli kontrat istedikleri için anlaşamadık. Orhan Atik’in lisansı da 2 maç oynamaya yeterliydi. Bunun üzerine Riekerink’e rica ettik ve göreve başladı. Hocamızın Hollandalı olması sebeiyle, gelişini Wesley’ye bağladılar ama Sneijder’a danışılmadı, hiç görüşmemiz olmadı. Riekerink’i Hollanda’dan bulup altyapının başına getiren isim Fatih İşbecer’dir. Riekerink önümüzdeki sezondan itibaren tekrar altyapıda devam edecek” şeklinde konuştu.

HOCA SEZON BİTMEDEN BELLİ OLUR
Dursun Özbek, gelecek sezon takımı çalıştıracak teknik direktör konusunda da ipuçları verdi. Özbek, “Şu anda görüştüğümüz isimler var. Kafamda henüz net bir isim yok. Ciddi bir çalışma içindeyiz. Sezon sonu gelmeden yeni hocamız büyük ihtimal belli olur. G.Saray, dünyada çok bilinen, 30-35 milyon taraftarı olan bir camia. Dolayısıyla gelecek antrenörün bu markayı taşıyacak karizmaya sahip olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

CEZANIN KALKMA İHTİMALİ YÜZDE 50
UEFA’dan gelen 1 yıllık men cezasının ardından geçtiğimiz gün CAS’a başvuru yapmalarını da değerlendiren Özbek, bu konuyla ilgili umut dolu açıklamalar yaptı. Özbek, “CAS’a gelen cezaların artması söz konusu değil. Ama azalması mümkün, hatta iptali de söz konusu. CAS’ta şansımızın yüzde 50’ye 50, yani yarı yarıya olduğunu düşünüyorum” dedi.

ÖZBEK’TEN TAŞANLAR:
- Geçmişe yönelik mali incelemeler yaptırmak için bir İngiliz firmasıyla anlaştık.
- Ekonomik durmumuzu düzeltmek için futbolcu satmayız. Çekirdek kadroyu tutarak, genç yeteneklerle kadromuzu takviye edeceğiz.
- Şu anda takımdan ayrılmak isteyen hiçbir oyuncu yok. Gelen resmi teklif de yok.
- Geleceğe yönelik planlamalarımız içerisinde sportif direktörlük projemiz de var.
- Yapacağımız transfer politikasını kiralık giden Bruma, Telles, Dzemaili gibi oyuncuların dönüşüne göre oluşturacağız.