Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR 

Galatasaray, terör tehlikesi nedeniyle ertelenen Fenerbahçe derbisine o günkü lehine gelişen koşullarda ve eksiksiz çıkmak istiyor.

Bu nedenle Başkan Dursun Özbek ve yöneticiler, 28 Nisan tarihinde ısrar ediyor. Hakan Balta’nın ardından Sneijder’ın da Milli Takım’da sakatlık yaşaması Sarı- Kırmızılılar’da büyük şok yarattı.

Özellikle Sneijder’ın takım içinde alternatifinin bulunmaması nedeniyle, derbinin tarihi büyük önem taşıyor.

ASGARİ 2 HAFTA YOK
Hollanda’nın Fransa ile oynadığı maçın 36. dakikasına sağ baldırına darbe alan Sneijder’ın asgari iki hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Tedaviye vereceği yanıta göre Altın Portakal’ın sahalara dönüşü 3 haftayı bulabilir. Nisan ayında derbiyi oynatma kararı alan TFF’nin, eğer tarihi 28 Nisan olarak belirlemesi halinde, bu zorlu randevuda Sneijder forma giyemeyecek.

Derbi tarihinin, ev sahibi avantajı ve o günün şartları gözetilerek seçilmesi gerektiğini belirten G.Saraylı yöneticiler, “F.Bahçe, ertelenen maça Braga’dan gelmişti. Psikolojik olarak da tükenmiş durumdaydılar. Bu koşullar unutulmamalı. Kendi sahamızdaki maçta şartların değişmesini ve avantajın dezavantaja dönüşmesini istemeyiz. Ayrıca sakatlarımız var. 28 Nisan’a kadar Sneijder’ın iyileşeceğini düşünüyoruz. Onsuz bir derbi olmaz. Türk futbolunun en büyük markası, böyle bir yıldızdan mahrum şekilde oynanmamalı” görüşünü savunuyor.

HAKAN, SİNAN VE SABRİ DE OYNAYACAK
TFF’nin 28 Nisan’ı seçmesi halinde G.Saray bir taşla iki kuş vuracak. Hem bir önceki maç için yolculuk yapmayarak iç saha avantajı sağlayacak hem de sakatların iyileşmesi için yeterli zamanı bulacak. F.Bahçe, 24 Nisan’daki Trabzon maçından sonra TT Arena’ya çıkacak. Cimbom, aynı tarihte içeride Kasımpaşa’yla karşılaşacak, deplasman yorgunluğu yaşamadan yine evinde derbiye çıkacak. G.Saray’da şu anda Sneijder dışında sezonu kapatan Hamit’i saymazsak Hakan Balta, Sinan Gümüş ve Sabri’nin sakatlığı var. Bu üç futbolcu da 28 Nisan’a yetişiyor. Diğer iki alternatif tarihte ise forma giyemiyorlar