Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR

Özlem büyük olunca, ‘beklenen’ günün sıkıntısı da artıyor. Beşiktaşlılar ile Vodafone Arena arasındaki durumu böyle özetlemek mümkün. İnönü Stadı’na ilk kazmanın vurulmasından sonra 2.5 yıldır Vodafone Arena’nın hayalini kuran Siyah-Beyazlı taraftarlar, 11 Nisan’daki Bursa maçı için şimdiden çıldırmış durumda. Herkes bu gala maçında yerini almak, bir tarihe tanıklık etmek için yanıp tutuşuyor.

Ancak bu, o kadar da basit değil. Zira 41 bin 903 kişilik olarak tasarlanan statta bilet bulmak çok büyük sıkıntı... Statta önceliği kombine sahiplerine tanıyan, ligin kalanında Arena’da oynanacak 3 maç için kombine hazırlayan Siyah-Beyazlı yönetim, sadece Bursa maçında geçerli olabilecek 2 bin 500 kişilik kontenjan ayırmıştı. 110 ila 385 lira arasında değişenen bu biletleri almak için büyük bir çılgınlık başladı.

Camia ve yönetim içinden tanıdıkları alan taraftarlar, özellikle yöneticilere ulaşmaya çalışıyor. Ancak yöneticiler de yoğun ilgi nedeniyle bunalmış durumda. Öyle ki bilet işleriyle ilgilenen isimler, telefonlarını bile kapatmış durumda.

Başkan Fikret Orman’ın da öncelikle takımın sıkıntılı günlerinde yanında olan, Konya, Başakşehir, Ankara demeden Beşiktaş’a destekleyen taraftarlara öncelik tanınması konusunda kesin talimatı bulunuyor.