Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye’de Romen Teknik adam Mircea Lucescu’ya en yakın isim olan Süreyya Ertuğrul önemli açıklamalarda bulundu.

PSG, İNGİLTERE, İTALYA...
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Ertuğrul, ‘’Lucescu’yu PSG istiyor net bilgi. İtalya ve İngiltere’den teklifler alıyor. Galatasaray kendisiyle görüşmüş olabilir. Ama bu görüşme nezaket görüşmesidir. Lucescu lig bitmeden kimseyle transfer görüşmesi yapmaz’’ dedi.

GALATASARAY'A OĞLUNU ÖNERMİŞTİR
Lucescu, Türkiye'ye gelirse tercihi İstanbul takımları olur. Galatasaray bu yüzden şanslı. Fakat Galatasaray'ın bulunduğu duruma bakılırsa Lucescu'nın geleceğini düşünmüyorum. 1 yıl Avrupa kupalarına gidemeyecek. Ekonomik olarak kısıtlamalar var. Lucescu transfer yapmak isteyecek. Avrupa’da kupa alabilecek bir projeyle gelmek istiyor. Galatasaray iyi pazarlama yapmalı. Çok forma satmalı ve sponsorluklar bulmalı. Bence bu görüşmede Lucescu, Galatasaray’a oğlu Razvan’ı önermiştir. O da iyi bir teknik direktör. Üstelik 45 yaşında. Doğruyu söylemek gerekirse Lucescu, oğlunu önermiştir’’ şeklinde konuştu.

2 YIL DAHA ÇALIŞACAK. TÜRKİYE DAHA YAKIN SEÇENEK
Tecrübeli teknik adamın İngiltere, İtalya ve Fransa’dan teklif almasına karşın Türkiye’yi terci edebileceğini belirten Ertuğrul, ‘’ 2 sene daha teknik direktörlük yapacak ve sonra bırakacak. Romanya, Türkiye’ye çok yakın olduğu için diğer Avrupa ülkelerinden ziyade Türkiye’yi tercih edebilir. Hala Fenerbahçe’yi de çalıştırıp, Galatasaray ve Beşiktaş’tan sonra onları de şampiyon yapma hevesi var. Ama Fenerbahçe’den teklif gelmezse Beşiktaş ve Galatasaray’la görüşebilir’’ dedi.

(Radyospor)