Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Tanju Çolak, Star gazetesinde yer alan yazısında, sakatlığı nedeniyle haftalar önce sezonu kapatan Çaykur Rizesporlu Kweuke için 'etkisizdi' yorumunu yaptı. Çolak'ın bu ifadesi 'yılın gafı' olarak yorumlanırken, sosyal medyada büyük yankı yarattı,

İşte Tanju Çolak'ın yazısının o bölümü:

"Sarı-kırmızılı takımın bu sezon Avrupa'ya çıkışın tek yolu olarak kalan kupaya ulaşmaktan başka seçeneği yok. Galatasaray kazanmak için elinden gelenden fazlasını yapmak zorundaydı. Her iki takım da defans arkasına ve arasına atılan toplarda büyük sıkıntı yaşadı. Bu da iki ekibin takım savunmasında ciddi sorunlar sıkıntıların olduğu bir sezon geçiriyor demektir. Hala Semih'in sağ bekte, Sabri'nin sağ önde oynatılmasını anlayamadım. Sabri oynadığı ön bölgede çok etkisizdi. Emre'nin golünden sonra, 500. maçına çıkan ve Rize ile oynanan karşılaşmalarda golleri olan Sneijder'in sakatlanıp oyundan çıkması Galatasaray'ın zaten sınırlı olan hücum gücünü iyice azalttı. Rize topun hakimi gibi görünse de etkili gol silahı Kweuke çok etkisizdi."

Gazetede bu şekilde çıkan yazının, 'star.com.tr'de ' Rize topun hakimi gibi görünse de etkili gol silahı Kweuke'nin yokluğunda çok etkisizdi' biçiminde düzeltildiği görüldü.

TANJU ÇOLAK'IN GAFI SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

@edasertturk
Tanju Çolak peki beni nasıl buldun? Hadi bunu geçtim de onca şeye rağmen Türkiye şartlarında hâlâ futbol tutkunu olunmasını anlayamıyorum.

@nlyyilmaz
olmayan futbolcu için "etkisizdi" diye yazı yazan Tanju Çolak, hangi maçı izledi acaba?

@Archerenes
Tanju Çolak; George Hagi'nin performasını beğenmedim maçın en kötüsüydü..

@funverdi
Tanju Çolak, Rizespor'da Sarı Hüsnü ve Hakan Tecimer'in performanslarını da yazsaydı keşke

@BesiktasiSevdik
Maçta oynamayan Kweuke için "çok etkisizdi" diyen futbol otoritesi Tanju Çolak'a kocaman alkış!