Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor'un sezon başında kadrosuna kattığı ve Fenerbahçe maçından sonra takımdan ayrı çalışmasına karar verilen 6 oyuncudan biri olan Luis Cavanda'nın menajeri Olivier Gilbaud, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu. Kendilerine kadro dışı kaldığı yönünde bir bilgi gelmediğini Gilbaud, Cavanda'nın ayağındaki sakatlığından dolayı Fenerbahçe maçında oynayamadığını söyledi.

"Luis sadece futbol oynamak istiyor." diyen Belçikalı menajer, yönetimden kimsenin kendilerini aramadığını ifade etti. Oyuncusunun takımdan ayrı çalışmasıyla ilgili durumu sakat olmasına bağlayan Gilbaud, Cavanda'nın yeniden iyileşerek futbol oynamayı beklediğini aktardı.

Cavanda'nın Trabzon'da mutlu olup olup olmadığı sorusu üzerine Gilbaud "Cavanda sezon başında daha mutluydu. Mutsuz olduğu tek şey sonuçlar. Takıma yardımcı olmak ve futbol oynamak istiyor." dedi.

Sezonun gidişatına vurgu yapan Belçikalı "Cavanda için çok zor bir sezon oldu. Arada yönetim değişti. Sonuçlar iyi gitmedi. Teknik direktör değişiklikleri oldu. Sakatlık yaşadı." sözleriyle oyuncusu için sezonu özetledi. 2018-19 sezon sonuna kadar Trabzonspor'la sözleşmesi bulanan Cavanda'yla ilgili ayrılık iddialarını da yanıtlayan Gilbaud, Trabzonspor'dan ayrılmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti.

(NTVSpor)