Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Karşılaşma öncesinde Lig Tv'ye açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, Torku Konyaspor yönetimine tepki göstererek, "Beşiktaş doğal olarak ne kadar kazanmak isteyecekse biz de o kadar kazanmak için sahada olacağız. Son maç. Şampiyon olmuş Beşiktaş'ı güzel bir şekilde ağırlayalım ve alkışlayalım. Stat boş, bizim de sebep olduğumuz bir ortam var. Şampiyon takımı alkışlayalım, taraftarları olsun. Bugün seyircimiz olsun isterdik. Sonuçları düşünülmeden bir şeyler yapıyoruz, sonra olumsuz olanları düzeltmeye çalışıyoruz. Bu Türk milletinde var. Rize maçı öncesi 3 tribün ceza aldı, TFF'ye serzenişte bulundum. Şimdi biz 500 lira bilet yaptık. Bugün coşkulu bir seyirci önünde maç oynamayı bu takım hak etmişti. Ama her şeyi intikam duygusu ile yapıyoruz. Biz alkışla veda etmeliydik. Şu an kendi kendimize ceza veren takımız. Maça daha 35 dakika var. İnşallah biraz taraftar gelir. Her iki takım da bunu hak ediyordu" ifadelerini kullandı.

KOCAMAN'DAN MAÇ SONU SERT AÇIKLAMA
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Mücadeleye daha çok taraftar beklediğini söyleyen Kocaman, "Keşke daha coşkulu bir ortam olsaydı. Hem Beşiktaş'ı kutlardık hem de çok başarılı bir sezon geçiren Konyaspor'u seyrederlerdi. Son haftaya kadar Beşiktaş'ın önünde geliyorduk. Geçen hafta berabere kalınca Beşiktaş önümüze geçti. Bugün Beşiktaş'ı yendik ve ikinci yarının en başarılı takımı olduk. 40 puan çok iyi bizim için. Bunu başardığı için futbolcularımı can-ı yürekten kutluyorum." dedi. Beşiktaş'ı alkışlamanın kendileri adına görev olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, "Olması gereken rakibi alkışlamaktır. Rekabet tabi ki olması lazım. Maç bittiği anda kazananı kutlamak önemli bir meziyet. Kazananın da kaybedeni teselli etmesi gerekiyor. Bunlar ilişkileri zinde tutacak davranışlardır. Beşiktaş'ı kutlamak görevimizdi. Görevimizi yerine getirdik." diye konuştu.

Aykut Kocaman sözlerine şöyle devam etti:

"TRANSFERDE ŞANSLIYDIK"
"İkinci yarıda yaptığımız değişiklikler olumlu yansıdı. İlk yarıda genel olarak 26 puan gayet iyi gözüküyor ancak küçük ayrıntılara baktığımız zaman 5 iç saha mağlubiyeti yaşadık. İkinci yarıda küçük değişiklikler yaptık ama bu kadar isabetli olma ihtimali de kolay olmuyor. Bu anlamda şanslıydık. Skubic ve Douglas ciddi katkı verdiler. Amir'i biraz daha kullansaydık daha doğru olabilirdi. İkinci yarıda iyi bir başlangıç yaptık. Galatasaray deplasmanından beraberlikle döndük ama bize kattığından çok Galatasaray'dan götürdüğü önemliydi çünkü 3. olma şansı geriledi. Galatasaray yarışın içinden çekilebilir pozisyona geldi. 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik serimiz, 3. olmamıza büyük katkı yaptı."

TERİM'E BÜYÜK TEPKİ!
"Türk Milli Takımı için görünen şu ki; gruptan çıkma şansıyla 4. olma şansı arasında hiçbir fark yok. Bir fırsat bulursa finale de gidebilir. Kırılgan hal yakalanırsa gruptan da çıkamayabilir. Hiçbir derece sürpriz görünmüyor. Total olarak Milli Takım, Türk takımları, birbirimizi yukarı çekmemiz lazım. Umarım çok başarılı olurlar. İkinci yarıda sadece 8 gol yemiş, 40 puan yakalamış bir takım ama Milli Takım kadrosunda bir tane Konyasporlu oyuncu yok. Ama öbür taraftan da, öbür taraftan da... Neyse"