Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam ATV'de katıldığı programda Beşiktaş'ın lig şampiyonluğunu analiz etti ve Vodafone Arena'nın inşaat süreci hakkında çok önemli bir bilgi verdi.Beşiktaş'ın sezon boyu ortaya koyduğu futbola övgüler yağdıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Beşiktaş'ı kutluyorum. Zaten şampiyonluğu garantilediği akşam gerek Fikret Orman gerekse teknik direktör Şenol Güneş'i arayarak tebrik ettim. Beşiktaş bu sezon iki maçın dışında hep deplasmanda oynadı. Ve performansıyla, maç alma azmiyle, kondisyon görüntüsüyle, saha içi dayanışmasıyla bir şeyi ortaya koydu; biz bu maçı alacağız. Hangi maça çıktıysa bu havayı gördük. Yani gol yediği zaman biten bir Beşiktaş değil. Tam aksine, saldıran, bunaltan, 89'da, 90'da da uzatmalarda maçı alabilen bir Beşiktaş vardı. Bu tabii takdire şayan bir durumdu. Şampiyonlar Ligi'nde bu başarının artarak devam etmesini diliyorum."

"ÖNCELERİ KABİNEMDE OLUP DA SONRADAN YOLLARIMIZI AYIRDIĞIMIZ İSİMLER, STADIN ORADA YAPILMASINI ENGELLEMEK İSTEDİ"
Erdoğan, Vodafone Arena'nın inşaatı öncesinde kabinede bazı isimlerle görüş ayrılıkları yaşandığını belirterek şunları söyledi:

"O statta, özellikle de mimarisinde biraz olsun benim de dahlim oldu. Güzel bir stat oldu. Çünkü bazıları orada bu stadın yapılmasını engellemek de istediler. Yani benim kabinemin içerisinde önceleri olup da şimdi bizimle yolları ayrılmış olan birileri. Ve biz dedik ki; 'Burada yapılması gerekir.' Yapıldı... Ve bakıyorsunuz son maçlarda seyirci sayısı 40 binin altına düşmüyor. Böyle bir coşkuyu yaşadı Beşiktaş. Kendilerine tavsiyem şu oldu; Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe amatör spor dallarında da varlıklarını çok daha farklı şekilde göstermeli."