Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş’ın Türk asıllı Avusturyalı orta saha oyuncusu Veli Kavlak, önemli açıklamalarda bulundu. Veli Kavlak’ın Avusturya basınına verdiği röportaj şu şekilde;

-Avusturya’nın EURO 2016 kadrosuna yer almaman sende hayal kırıklığı yarattı mı?

-Elbette bir hayal kırıklığı yaşadım ama buna hazırlıklıydım. Beşiktaş’ta çok uzun süreli bir sakatlık yaşadım ve benim için sürpriz olmadı. Bunu bildiğim için yaşadığım hayal kırıklığının sınırlı olduğunu söyleyebilirim.

-Bu sezon Beşiktaş ile bir şampiyonluk yaşadın. Sence Beşiktaş şampiyon olmak için neden 7 sene bekledi?

-Çok iyi bir sezon geçirdik ve şampiyonluğu hak ettiğimizi düşünüyorum. Takımın iskeleti birbirine çok uydu. Mario Gomez’in katkısı da çok önemliydi. Mario tam olarak aradığımız forvet oyuncusuydu ve bu sezon 26 gol attı. Her sezona iyi başlayıp iyi götürüyorduk. Ancak sonunu getiremiyorduk. Bu sezon sonunu iyi getirip şampiyon olabildik. Yaşadığımız mutluluğu tarif edemem.

-Sakatlığının ardından neden forma şansı bulamadım?

-Takım iyi oynuyordu ve teknik direktörümüz iyi giden takımı değiştirmek istemedi. Bunu anlayışla karşılıyorum. Beni oynatmadığı için suçlamam anlamsız olur.

-Şenol Güneş ile durumun hakkında konuşma şansın oldu mu?

-Hayır. Kendisiyle birebir görüşmem olmadı. Şenol Güneş çok fazla birebir görüşmeleri seven bir teknik direktör değil ama ben de bunu saygıyla karşılıyorum ve anlayabiliyorum. Önemli olan takımın başarısı ve şampiyonluktu. Gerisinin çok fazla önemli olduğunu düşünmüyorum.

-27 yaşındasın ve takımınla 2019 yılına dek sözleşmen var. Geçtiğimiz sezon sadece son 6 ayda forma giyebildin. Öünümzdeki transfer döneminde takımdan ayrılmayı düşünüyor musun?

-Hayır. Transferi düşünmüyorum. Geçtiğimiz sezon benim için çok kötü geçti. Bir önceki sezon ise iyi oynadığımı düşünüyorum. Önümüzdeki sezon da o sezonki gibi her şeyimi vererek takıma katkı sağlamak istiyorum.

-Önümüzdeki sezon teknik direktörünün sana şans vermemesi halinde de böyle mi düşüneceksin?

-Öyle bir şey olursa durumu ona göre değerlendirebilirim. Ancak önceliğimin sezona iyi hazırlanmak ve takımım için her şeyimi vermek olduğunu söyleyebilirim.

-West Ham, Everton ve bazı Bundesliga kulüplerinin seninle ilgilendiği iddia ediliyor. Bu takımlardan teklif aldığın doğru mu?

-Şu ana dek hiçbir kulüple görüşmedim. Sadece sakatlığımı atlatmaya odaklanmıştım. Artık sakatlığımı tamamen atlattım ve formumu yakaladığımı düşünüyorum. Sadece yeniden düzenli bir şekilde oynamak istiyorum. Neler olup biteceğini önümüzdeki sezon göreceğiz.

-Daha önce Slaven Bilic için “babam gibi” demiştin. Onunla sık sık görüşüyor musun?

-Şampiyonluğu kazandığımız için beni tebrik etti. Ben de onu West Ham ile iyi bir sezon geçirdiği için kutladım. Çok uzun bir konuşma gerçekleştirmedik.

-Futbola veda etmeden önce Avrupa’nın en önemli liglerinden birinde oynamak istiyor musun?

-Bunu her futbolcu ister. İlerleyen yıllarda kendimi uygun görebileceğim bir takım olursa bunu isteyebilirim. Ancak sözleşmem devam ediyorsa önceliğim her zaman Beşiktaş olur.

-Avrupa Şampiyonası’nda oynayamayacaksın ancak tatilin keyfini çıkarabilirsin. En azından bu iyi bir şey değil mi?

-Evet. İyi bir dinlenme sürecine ihtiyacım var. Geçtiğimiz 4 yıldaki sezon araları ve sonları bir sürü sakatlık ve terapilerle geçti. Artık iyice dinlenip kafamı boşaltmamın zamanı geldi.

(Sporcope)