Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İtalyan jandarmasının yürüttüğü soruşturmada, Napoli kenti ve civarındaki hakim örgüt Camorra'ya bağlı "Vanella Grassi" adlı grubun, 2014 yılında oynanan Serie B maçlarına, bahisler üzerinden etki ettiğinin saptandığı belirtildi.

Yapılan telefon dinlemelerindeki şifreli konuşmalar nedeniyle harekete geçen jandarmanın, bu sabah erken saatlerdeki operasyonda gözaltına aldığı 10 kişiden 7'sinin cezaevine konulduğu, 3'ünün de ev hapsine alındığı bildirildi. Serie A'da top koşturan bir futbolcunun da bu organizasyonun bir parçası olmuş olabileceği ifade edildi.

Basına yansıyan haberlerde, söz konusu mafyanın manipülasyonunun görüldüğü maçların, Mart 2014'teki Modena-Avellino ile aynı yılın mayıs ayındaki Avellino-Regina karşılaşmaları olduğu belirtildi.

Söz konusu maçlarda, mafya grubunun oyunculara yüksek meblağlarda söz vermesine karşın çok daha düşük ödeme yaptıkları soruşturmaya yansıdı. Basında çıkan diğer haberlerde, İtalyan güvenlik güçlerini harekete geçiren şifreli cümlenin ise "3 köfte yemeliyiz, karnımız çok tok" olduğu kaydedildi.

(NTVSpor)