Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray’ın Antalya’da 26 Mayıs’ta Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile oynayacağı maç, tarihinin en önemli derbisi olacak! Avrupa kupalarından 1 yıllık men cezasını gelecek sezon çekmek için kupayı kazanmaktan başka çaresi olmayan Galatasaray, finali kaybederse Avrupa’dan 2 yıl uzak kalacak.

BEŞ MADDELİK EYLEM PLANI
Bu da en az 90 milyon liralık gelir kaybı demek. Çünkü G.Saray, gelecek sezon ligi şampiyon bitirirse Şampiyonlar Ligi’ne cezası nedeniyle gidemeyecek ve böylece büyük bir kazançtan da olacak. İşte bu yüzden başkan Dursun Özbek, tarihi finalin kazanılması için ‘5 maddelik eylem planı’ hazırladı.

3.5 MiLYON DOLARLIK ALACAKLAR HESAPTA
GALATASARAY, Türkiye Kupası’nı en çok kazanan takım. Ancak kupa hiç bir zaman bu kadar önemli olmamıştı. Takım da yönetim de bunun bilincinde. Yine de sarı kırmızılı yönetim, takımı daha iyi motive etmek için final öncesi 3.5 milyon dolarlık alacakları hesaplara yatırdı.

FiNALDEN ÖNCE ÖZEL PRİM AÇIKLANACAK
Sarı kırmızlı yönetim, alacakları yatırmakla da kalmadı ve Ziraat Türkiye Kupası’nın kazanılması halinde futbolculara özel bir prim ödeneceğinin de sözünü verdi. Bu özel primin ne kadar olacağı ise, maçtan önce belirlenecek ve tüm oyunculara da bildirilecek.

TRANSFER KONUŞMAK YASAKLANDI
Başkan Dursun Özbek, tüm yöneticilere camia içinde de, kamuoyu önünde de transfer konusunda konuşma yasağı koydu. Özbek, takımın konsantrasyonunun bozulmaması için, perşembe günü oynanacak final sonuna kadar, maçtan başka konularda konuşulmamasını istedi.  

iKi GÜN ÖNCEDEN KAMPA GiRECEKLER
SARI kırmızılı takım, bugüne kadar önemli maçlardan sadece bir gün önce kampa giriyordu. Fakat, kupa finalinin arz ettiği önem nedeniyle kamp programı da değiştirildi. Buna göre takım, dev finalin oynanacağı Antalya’da iki gün önce kampa girip, sadece maça odaklanacak.

BAŞKAN ÖZBEK TAKIMI ZiYARET EDECEK
Galatasaray Başkan Dursun Özbek, takımı bir tek maddi yöntemlerle desteklemekle yetinmeyecek. Özbek de Antalya’ya gidecek ve futbolcularını ziyaret ederek moral desteğinde de bulunacak. Özbek, teknik heyet ile de görüşerek takımın son durumu hakkında bilgi alacak.

(Hürriyet)