Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Spor Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş'a sezon başında Porto’dan transfer olan ve ikinci Beşiktaş macerasında takıma yaptığı büyük katkıyla Kartal’ın lig şampiyonluğu yaşamasında önemli bir etken olan Quaresma, özel açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’taki ilk döneminde yaşadıklarından sıradaki hedeflerine kadar birçok konuyu değerlendiren 32 yaşındaki futbolcu, yükselişlerinin yeni sezonda da süreceğini söyledi.

İşte yıldız futbolcunun sözleri;

"TEK KELİME ETMEDİLER"
“Beşiktaş’tan gitmedim, gönderildim. Yeni hoca (Samet Aybaba) benim ile tek kelime konuşmadı. Medyada yönetimin indirim teklifini kabul etmediğim haberleri yapıldı. Ancak ne bana böyle talep geldi, ne de ben geri çevirdim. Sadece yeni sezonda düşünülmediğim söylendi ve ayrılmak zorunda kaldım.”

"DÖNMEYİ BEN İSTEDİM"
“Sezon başında Portekiz ve İspanyol kulüplerinden, İtalya’dan teklifler oldu. Düşündüm. Bir yanım Beşiktaş’ta kaldı. İçimde bir eksiklik vardı... İstanbul’a dönüp şampiyonluk yaşamak istedim. Başkan Fikret Orman’a ulaşıp düşüncelerimi paylaştım. O da kabul etti. Sonuç olarak ne kadar doğru karar verdiğimi gördüm.”

"GÜNEŞ, MOURINHO GİBİ"
“Türkiye’nin Jose Mourinho’su demek yanlış olmaz. Şenol hoca çok farklı. Oyuncular arasında ayrım yapmıyor. Kimsenin ismine bakmıyor. Futbolcuya güven aşılıyor, adil davranıyor. Herkes ile konuşup ilgileniyor. Şampiyonluğun baş mimarı Şenol Güneş!”

"KENDİMİ SORGULADIM"
“Gereksiz kart görüp takımı eksik bırakmak çok canımı sıktı. Teknik ekip ve arkadaşlarım tepki göstermekte haklıydı. O dönemde kendimi sorguladım. Hatalarımı ortadan kaldırma adına dersler çıkardım. Art niyet yok. Hırs; başarma azmi ve şampiyonluk isteği yüzünden oldu.”

"AİLEM ÇOK MUTLU"
“Burası ikinci vatanımız gibi. Buradan ayrılan Fernandes ve Almeida sonradan pişmanlıklarını dile getirdiler. Ailem İstanbul’da olmaktan, yaşamaktan büyük keyif alıyor. Zaten idman, kamp ve maç günleri dışında sürekli evdeyim. Kızım burada dünyaya geldi. Çifte vatandaş oldu!”

"TARAFTAR KALBİM GİBİ"
“Beşiktaş taraftarını anlatamam. Onlarla hayat buluyorum. Kalbim gibiler... Onlar benim için adeta yaşamın vazgeçilmez parçası... Özellikle yeni stadımızda bizleri turbo motor gibi itiyorlar. Bu takım içeride maç kaybetmez. Stadın eski halini de bildiğim için arasında inanılmaz fark var. Başkan ve yönetim büyük iş başardı. Biz de şampiyonluk ile teşekkür ettik.”

(Fanatik)