Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM ÖZEL HABER | FATİH KUŞÇU

A Milli Takım'ın İspanya hezimetinin ardından, kötü futbol ve tatsız takımın neden bu duruma düştüğü sorusu konuşulur oldu. En çarpıcı ama bir o kadar da sarsıcı iddia, Fransa’dan geldi.

İddiaya göre; Paris’te oynanacak Hırvatistan maçı öncesi, Milli Takım kampında Fatih Terim’in futbolcularla yaptığı bir toplantıda kriz yaşanıyor. Terim’in sözleri, analizleri vs ile toplantı bitmek üzereyken Arda söz ister Terim’den:

-Bir dakika hocam, şu prim konusunu da konuşalım mı?
Terim’in Arda’ya tepkisi, bekleneceği gibi serttir:
- Ne konuşacağız, Arda! Sen gerekli konuşmaları yapmışsın zaten Cengiz Zilfikaroğlu ile.

PRİM PAZARLIĞI YAPILDI MI?
Arda Turan, o toplantıdan bir süre önce, kampta, TFF İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu ile bir araya gelmiş, Euro 2016’da gruptan çıkarsak, çeyrek final/yarı final oynarsak ne gibi prim düşündüklerini sormuştur. Fatih Terim, kendisinin bilgisi dışında gerçekleşen bu görüşmeden haberdar ve rahatsız olmuştur.

ARDA’NIN KAPTANLIĞI
A Milli Takım'ın unutulmaz EURO 2008 günlerinin ışığında, yeni turnuva heyecanı yaşanırken, futbol birikimi kadar turnuva deneyimi ile de“ağabey” olacak isimler Fransa’ya davet edildi. Tümer Metin, Tuncay Şanlı, Nihat Kahveci gibi isimler, hem görevleri hem de ağabeylik ağırlığı ile kampta yer aldılar. Ancak, buna rağmen kampta olumlu bir hava üretilemediği yorumlandı. Etkenlerden biri, sabahlara kadar süren kağıt oyunları. Kaptan Arda’nın, önüne geçmesi beklenen bu tür oluşumlarda yer aldığı haberleri kampın dışına taştı. Disiplinin sağlanmasında Fatih Terim’in Arda’dan beklediği desteği göremediği, bundan da rahatsız olduğu anlatılanlar arasında.