Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Ay yıldızlıların 2-0 kazandığı mücadelenin sonrasında yayıncı kuruluşa konuşan Terim şu ifadeleri kullandı;

"Herkesin özlediği istediği buydu, bize de yakışan buydu. Ümit ederim bu mücadelenin sonucu bize tur geçmeye yeter. O zaman anlamı olur ama ne olursa olsun bugün ülkedeki her insan kendi milli takımlarıyla gurur duymuştur. En azından bir kısmı."

"Turnuva başından beri bunu işaret ediyorum. Konvoy halinde bayraklarla geziyorsanız bu milli takımın burada olmasına borçlu herkes. Turnuvalarda olmamızın gerekliliğini işaret ediyordum her zaman. Şansal da iyi bilecektir, bizim rahat etmeyeceğimiz konumda bile herkes Türk bayrakarıyla rahat rahat dolaşıyor. Takımın başarılı olmasını herkes ister ancak bazen olmuyor. Böyle bir dönüş olması gerekiyordu. İşin tekniği, taktiği, fiziği önemli ama en önemlisi buraya kattığımız yüreğimiz."

"Açıkçası 2-0'a çok konsantre olurduk. Üçü dördü bulup garantileyebilirdik. Önceki maçlar ve kamuoyundaki genel baskı onlara acaba kaybedebilir miyiz dedirtti. Yoksa hiçbirini beklemeden bu akşam en öne geçebilirdik. Bu kadar şeyin altından kalkmak hakikaten kolay değildi. Oyuncuları bir daha kutluyorum. Bundan sonra da inşallah ilk iki maçtaki gibi bir daha oynamayız. Ama bu futbolda oluyor. Hırvatistan da yenmiş galiba. Söylemiştik demeyeceğim ancak buradaki seviyeler bunlar."