Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Süper Lig'e veda etmesi, 78 milyon lira borcunun bulunması ve transfer tahtasının kapalı olması gibi çok sayıda sıkıntısı bulunan kırmızı-lacivertlilerde, mevcut başkan Hüseyin Çalışkan ve yönetimi, olağanüstü genel kurula gitme kararı aldı.

Başkan adayı çıkmaması ve yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle iki kez olağanüstü genel kurulu gerçekleştirilemeyen Mersin İdmanyurdu, 6 ay içerisinde yapılması gereken üçüncü genel kurul için henüz tarih belirlemedi.

Mevcut durum nedeniyle oldukça kaygılı olan taraftarlar, kulübün kayyuma devredilmesi endişesini yaşıyor.

"KULÜP KAYYUMA DOĞRU GİDİYOR DİYEBİLİRİZ"
Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Hüseyin Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki kez olağanüstü genel kurul için toplandıklarını ancak aday çıkmaması ve yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle gerçekleştiremediklerini anımsattı.

Kendisinin, bir boşluk doğmaması için istifa etmediğini belirten Çalışkan, "Kulüp lehine para edecek oyuncular var. Ben onlar boşta kalmasın diye istifa etmiyorum. Kulübün zaten parası yok, bu futbolcular boşa çıkarsa kulüp tam batağa girer. Ondan dolayı ben bekledim, halen de bekliyorum. İnşallah duyarlı birileri çıkar kulübü devralırlar." dedi.

Transfer tahtasının da kapalı olduğunu hatırlatan Çalışkan, şöyle devam etti:

"Transfer tahtamızın açılması için bugün için 7 milyon lira civarı ödememiz lazım. Ama Servet Çetin ile Bülent Korkmaz'ın da borçları dahil olunca yaklaşık 12 milyon lira acil ödenmesi gerekiyor. Ligde birçok takım transfere başladı, hatta tamamladı. Bizim 1 Temmuz'da kampa gitmemiz lazım. Önümüzde 10 gün var, bizim halen transfer tahtamız kapalı. Önemli olan transfer tahtasını açmak. Mevcut oyuncularla devam edersek PTT 1. Lig'deki gelir bu oyuncular için çok düşük. 1. Lig'in geliri bizim oyuncularımıza yetmez."

"Ne şartlarda geldiğimi herkes biliyor. Kongrede toto bana vurdu." diyen Çalışkan, "Olağanüstü kongrede yine aday çıkmazsa kulüp divan kuruluna kalır. Onlar da kayyuma bırakırlar. Kayyuma doğru gidiyoruz diyebiliriz. Aday çıkmadığı için kongre için tarih belirleyemiyorum." ifadelerini kullandı.

Çalışkan, kulübün sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayarak, bu konuda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Çalışkan ayrıca, eski başkan Ali Kahramanlı'nın kendi adına kayıtlı olan takım otobüsünü kulüp hizmetlerinden geri çektiğini de sözlerine ekledi.