Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | ATİLLA TÜRKER - VEDAT DANACI

İ nanmıştık, EURO 2008’in tekrarı olur sanmıştık... Elemelerde tarih yazmış, “Olmaz” denileni başarmıştık, 7 ihtimalin de gerçekleşmesiyle Fransa biletini kapmıştık, “Biz bitti demeden bitmez” sloganıyla yola çıkmıştık. Ancak büyük hayallerle start verdiğimiz EURO 2016’da tam anlamıyla hüsranla karşılaştık. Önce Hırvatistan ardından İspanya yenilgileriyle sarsıldık. Fakat Çekler karşısında ‘iyi futbolla’ kazanıp “Çılgın Türkler” gerçeğini yeniden hatırlatmıştık.

HEP BİRLİKTE İZLEDİLER
Fakat bir şeyi hesaba katmadık. İpler bu kez bizim elimizde değil, Belçika ve İtalya’daydı... Çizme ekibi, turnuvanın ‘sürpriz yumurtası’ İrlanda’yla karşılaşırken; yıldızlar topluğu Belçika, İbrahimovic’li İsveç’le kozlarını paylaştı. İtalya ve Belçika’nın kaybetmemesi halinde EURO 2016 maceramız devam edecekti. Heyecanın dorukta olduğu Milli Takım kampında bu maça özel dev ekranlar dizayn edildi. Bir tarafta İtalya- İrlanda diğer yanda ise İsveç- Belçika maçı takip edildi.

‘GOL’ DİYE SEVİNDİK AMA
Her iki maçın da ilk yarıları 0-0 sona ererken, son bölümde heyecan tavan yaptı. İbra’lı İsveç önünde rahat oynayan Belçika, 84’te Nainggolan’ın füzesiyle öne geçerken, bu golle birlikte Milliler’de coşku tavan yaptı, kamp alanı “Gol” sesiyle yankılandı. Fakat kader ağlarını örmüştü bir kere... Sadece 10 saniye sonra İrlanda maçından gelen acı haberle sevinç yerini hüzüne bıraktı. Robbie Brady’nin kafasıyla hayaller yıkıldı, valizler toplanmaya başlandı. Tüm hazırlıklarını bu maçların sonuçlarına göre yapan Ay-Yıldızlılar, bugün ülkeye dönecek.