Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray yönetiminin aradığı forvet tipi belli oldu... hızlı, seri, iki kanatta da oynayabilen, araya atılan toplara koşabilen ve tek vuruşlarda iyi bir isim. Hava toplarına çok hakim olmasına gerek yok. Bu yüzden Mario Gomez gibi uzun boylu sırtı kaleye dönük oynamasını bilen forvet aranmıyor.

Onun yerine geçen sezon Hamza Hamzaoğlu'nun takımda görmek istediği Oumar Niasse gibi bir ismin peşinden koşuluyor.
Çünkü Galatasaray gelecek sezon havadan oynamayacak. Çok pas yapacak. Yeni gelecek forvetten Selçuk İnan ve Wesley Sneijder'in atacağı ara toplarına koşması ve tek vuruşlarla bitiricilik özelliği olması aranıyor.

İlk ve gizli aday ise yine ve yeniden Oumar Niasse... Everton iki sezon önce transfer ettiği Romelu Lukaku'yu elinde tutabilirse Niasse'nin önü açılacak. Lukaku'yu kaybeder ve çok istediği Aboubakar'ı alabilirse yine Niasse'nin yolu açılacak.
Çünkü Everton geçen sezon 15 milyon Sterlin'e aldığı Niasse'den neredeyse hiç yararlanamadı. Koca bir ikinci devrede sadece 5 maçta 142 dakika oynayıp gol veya asist katkısı sağlayamayan Niasse'nin kiraya gönderilmesi gündeme geldi. Galatasaray, Niasse için bekliyor. Teklif yapılmış değil. Sadece Alex Song'la görüşmek için Londra'ya giden Cenk Ergün burada görüştüğü Senegalli golcünün Türk menajerinden bilgi aldı. Niasse'nin mutsuz olmasının avantaj olduğunu yönetime iletti.

(Fotospor)