Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Atletico Madrid, Everton, Inter veya Valencia’dan herhangi biri F.Bahçe’nin hesabına 8.5 milyon euro yatırsa Nani’yi alıp gidiyor. Ancak sözleşmesindeki serbest kalma maddesi bir hafta sonra bitecek. F.Bahçe, Portekizli’yi istediği rakama satabilecek.

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Luis Nani, Euro 2016’da topu her ağlara gönderdiğinde sağ ellerinin içi kaşınan Sarı-Lacivertli yöneticiler, “Bir yerlerden para gelecek” diyorlar. Kanarya, Luis Nani’yi geçen sezon transfer ettiğinde sözleşmesine “30 Haziran 2016 tarihine kadar Avrupa kulüpleri için serbest kalma bedeli 8.5 milyon eurodur” yazıldı. Yani, isteyen Avrupa kulübü, F.Bahçe’nin hesabına 8.5 milyon euro yatırdığında otomatik olarak Portekizli’nin tapusunu alabiliyor. Serbest kalma opsiyonu, Çin ve Körfez ülkeleri için geçerli değil. Bu yüzden Nani, devre arası Çinliler’in 20 milyon euroluk teklifini reddetti.

ATLETİCO 6 MİLYON EURO VERİYOR
Nani’nin bonservisine bugüne kadar 8.5 milyon euro veren kulüp çıkmadı. Atletico Madrid 6 milyon euro ile serbest kalma bedeline en çok yaklaşan takım olurken, Valencia’dan 3.5 milyon euroluk bir teklif geldi. Inter ve Everton da serbest kalma bedelini ödemeye yanaşmadı. Avrupa kulüpleri, Nani’nin bonservis bedelini 8.5 milyonun altına çekmeye çalışırken, F.Bahçe’nin eline bir hafta sonra altın bir fırsat geçecek. Nani’nin sözleşmesindeki serbest kalma opsiyonu 1 Temmuz itibaren geçerliliğini yitirecek. F.Bahçe, bir hafta sonra Nani’yi Çin, Avrupa, Araplar fark etmez istediği rakama satabilecek.

BAŞKAN YILDIRIM AĞIRDAN ALIYOR
F.Bahçe, böylece Nani’den 8.5 milyon euronun üzerinde para kazanırken, uygun müşteri bulunursa rakam 15-20 milyon eurolara da çıkabilir. Ancak Nani Çin ve Katar’ı istemiyor. Yaş olarak daha doğru zaman olmadığı için menajerinden Avrupa’dan gelecek teklifleri değerlendirmesini istedi. Devre arasında Nani için Çin pazarından 22 milyon euroluk teklif alan Başkan Aziz Yıldırım satışa izin vermedi. F.Bahçe, Nani’yi kendi istediği paraya satabilmek için Portekizli futbolcu ile ilgili transferin girişimlerini ağırdan aldı.

(Akşam)