Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

UEFA ile mali anlaşmaya varan Fenerbahçe, hem kadrosunu güçlendirmek hem de bunu en uygun maliyette gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Fenerbahçe, Robin Van Persie ve Luis Nani'nin satış ihtimaline karşı tedbirini şimdiden alıyor. Fenerbahçe yönetimi, bu yüzden hedefini çok yönlü oyunculara çevirmiş durumda...

Hem santrfor hem de kanatlarda forma giyebilecek oyuncunun peşine düşen Fenerbahçe'nin Brezilya'nın Palmeiras takımında forma giyen Gabriel Jesus'u transfer etmek için harekete geçtiği bildirildi.

Brezilya U-20 ve U-23 takımının da formasını giyen 19 yaşındaki futbolcu Gabriel Jesus'un kulübeyle 2019 yalına kadar sözleşmesi bulunuyor. Gabriel Jesus gelecek için de iyi bir yatırım olacak. Çünkü ilerki yıllarda yüksek fiyatlara satılabilecek bir potansiyeli var. Fenerbahçe bu transfer 4 milyon Euro civarında bir ücrete bitirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Luan
Luan


BU ÜÇ YILDIZDAN BİRİ...
Fenerbahçe Gabriel Jesus'un transferinin gerçekleşmemesi durumunda alternatif isimleri de belirlemiş durumda...

Bu futbolcuların yine Brezilya Ligi takımlarından Gremio'da forma giyen Luan ile Belçika'nın Brugge takımının oyuncusu Abdoulaye Diaby olduğu bildirildi. Abdoulaye Diaby, Galatasaray ve Trabzonspor'un da gündemine gelmiş bir oyuncuydu.

Abdoulaye Diaby
Abdoulaye Diaby


Fenerbahçe bu transferleri Nani veya Robin van Persie'nin satışından gelecek para ile karşılamayı planlıyor.