Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Inter'de geçirdiği kiralık sezonun ardından İtalyan ekibi satın alma opsiyonu olan 8.5 milyon Euro’luk bedeli ödemeyince yeniden G.Saray’a dönen Alex Telles tatiline devam ediyor.

Sambacı, kariyerini Avrupa’da sürdürmek istediğini yönetime iletti. Inter’de kalmak için büyük çaba harcayan ancak bu isteği gerçekleşmeyince menajeri harıl harıl takım aramaya başlayan Brezilyalı sol kanat, iyi bir teklif gelmesi için dua ediyor.
 
Alman kulüplerinin yanı sıra İtalya ve Hollanda’dan da teklifler gelirken bu rakamlar 5 milyon Euro’yu aşmadı... Son teklif ise Porto’dan geldi. Portekiz ekibi 4 milyon Euro ve 2 oyuncu karşılığında Telles’i kadrosuna katmak için teklif yaparken G.Saray cephesi ise takas istemediğini iletti ve Porto da teklifi 6 milyon Euro’ya kadar yükseltti.
 
Ancak bu rakam da G.Saray’ın istediği bedele halâ uzak. 2013-14 sezonunun ikinci yarısında transfer edilen oyuncu için kulübü Gremio’ya 6 milyon 150 bin Euro ödenirken sarı-kırmızılılar bu kez oyuncuyu 7.5 milyon Euro’dan aşağıya satmak istemiyor. G.Saray yönetimi ayrıca oyuncunun bir sonraki satışından da bedel isterken Porto da düşünmek için zaman istedi.
 
‘GEREKİRSE ÜCRET İNDİR!’
Telles'in transferinde bu gelişmeler yaşanırken Sambacı de yönetime ayrılmak istediğini ısrarla iletiyor.  G.Saray’a dönmek istemediğini ve kariyerine Avrupa liglerinden birinde devam etmek istediğini ısrarla vurgulayan Brezilyalı sol bek menajerine de verdiği talimatla gerekirse yıllık ücretinde de indirime gidebileceğini söyledi.