Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe Yönetimi, gelecek sezon takımda düşünülmeyen Diego Ribas'tan kendisine takım bulmasını istemesine rağmen henüz somut bir adım atılamaması sıkıntıya yol açtı.

Brezilyalı oyuncunun menajerliğini yapan babası Djair Ribas, yönetimle geçtiğimiz hafta biraraya gelmiş, Diego'nun serbest kalmasını istemişti. Ancak bu önerisi geri çevrilmişti.

Sarı-lacivertli kulüple bir yıl daha sözleşmesi bulunan yıldız futbolcu, henüz takım bulamadığını gerekçe göstererek ısrarla bonservisini talep ediyor. Bu şekilde kariyerine daha rahat devam edebileceğini belirtiyor. Ancak yönetim, Diego'nun bu durumu bir koz olarak kullandığını düşünüyor.

Brezilyalı futbolcunun gerek ülkesinde gerekse de Arap ülkelerinden kulüp bulabileceği görüşünde olan yönetim, bu ayrılıktan bonservis geliri elde etmeyi planlıyor. Böylelikle yapılması planlanan transferlere hem kaynak sağlanacak, hem de futbolcunun yüksek maaşından kurtulmuş olunacak.

KALIRSA A2 TAKIMI İLE ÇALIŞACAK
Diego'nun işi ağırdan alması sonrasında yönetim de tavrını net olarak koydu. Takım bulamaması durumunda kadroda yer alma ihtimali olmadığı kesin bir dille ifade edildi. Fenerbahçe'de kalması halinde tüm sezonu tek başına ya da A2 takımı ile çalışarak geçireceği özellikle belirtildi.

Geçmişte de Krasiç benzer şekilde kadroda düşünülmemiş ve kulüp bulamadığı için önce tek başına çalışmış, ardından da A2 takımı ile bir sezon geçirmişti. Diego'ya da bu örnek hatırlatıldı.

5 milyon euro imza parası ve yıllık 3 milyon garanti ücret alan Brezilyalı futbolcunun iki sezonluk maliyeti 11 milyon euro'yu buldu.

(Milliyet)