Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray'daki geleceği merakla beklenen Bruma için sürpriz bir transfer trafiği yaşandığı dile getirildi. Sarı-kırmızılı ekibin, geçen yıl Real Sociedad'da kiralık oynayan futbolcusu için masada iki teklifin bulunduğu belirlendi.

PSV Eindhoven, 21 yaşındaki futbolcu için 3.5-4 milyon euro'luk bir öneride bulundu. Ancak Hollanda ekibinin bu rakamı kabul edilmedi. Çünkü Galatasaray, oyuncuyu 8 milyon euro'nun altında bir bedele bırakmaya niyetli değildi.

Portekiz ekibi Porto bu noktada devreye girdi ve 8 milyon euro'ya kadar çıktı. Ancak ortada bir sorun vardı. Bruma, Sporting'den Galatasaray'a transfer olurken sözleşmesine özel bir madde konulmuştu. Buna göre oyuncu; Porto, Benfica ve Braga'ya transfer olması durumunda sarı-kırmızılılar 30 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacaktı.

Portekiz basınına göre bu transferin gerçekleşmesi için geriye tek bir seçenek kaldı. O da oyuncunun öncelikle Galatasaray'dan bir başka takıma gitmesi ve oradan Porto'ya transfer olması... Bu yüzden hülle için bir takım arandığı ifade edildi.

(Milliyet)