Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe, uzun süren transfer sessizliğinin ardından geçtiğimiz hafta gaza basmıştı. Listedeki isimlerle peş peşe görüşmeler yapan Fenerbahçe yönetimi ilk olarak Aatif'ın işini bitirdi.

Sıra Emre Taşdemir'e geldi. Bursaspor, Serdar Aziz'iGalatasaray'a 4.5 milyon Euro'ya (14.75 milyon TL) satmıştı. Yeşil-Beyazlılar, Sarı-Lacivertliler'in çok istediği genç sol beki de satma kararı aldı.

Bursaspor Yönetimi, Emre'nin yerini dolduracağı ismi bile belirledi. Geçtiğimiz sezon Gaziantepspor'da müthiş bir performans sergileyen ve bonservisi Benfica'da olan Fernando Marcal için girişimler başladı.

Fenerbahçe de Emre Taşdemir için yapılan pazarlıklarda Bursa'yı 3.5 milyon Euro'ya (11.5 milyon TL) kadar indirdi. Sarı-Lacivertliler'in son teklifi ise 2.5 milyon Euro (8.2 milyon TL) olmuştu. Yönetici Ali Yıldırım'ın bu hafta Bursa'ya giderek bir görüşme daha gerçekleştirmesi bekleniyor.

ANLAŞMA YAKIN
Fenerbahçe'de hedef, Bursaspor yönetimi ile 3 milyon Euro'ya (9.9 milyon TL) el sıkışmak. Geçen sezon Bursaspor'dan Ozan Tufan, Volkan Şen ve Şener Özbayraklı'yı transfer eden, Miroslav Stoch'un kiralanmasında kolaylık sağlayan Fenerbahçe, Bursaspor ile yakın bir ilişki içerisinde.

Bu nedenle tarafların kısa sürede el sıkışmaları bekleniyor. Kanarya böylece Caner Erkin'in yerini 20 yaşındaki genç yıldız ile doldurmuş olacak.

(Fanatik)