Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şu anda EURO 2016 Fransa'da Alman Milli Takımı ile başarılı bir grafik çizen ve geçtiğimiz sezon Süper Lig'de gol kralı olan Mario Gomez ile bayram sonunda görüşeceklerini belirten Başkan Orman, "Fiorentina Kulübü ve Mario Gomez ile bayramdan hemen sonra görüşmeye başlayacağız. Şu zamanda ben görüşmek istemem. Oyuncu Alman Milli Takımı'nda ve başarılı. Oraya konsantre olmuş durumda. Bayram geçsin oturup konuşacağız. Fakat şunu da ekleyeyim ne yazık ki ülkemizde yaşadığımız ve aslında tüm dünyayı tehtit eden terör olayları da futbolcuların kararlarında olumsuz yönde etkili oluyor." diye konuştu.

Bugünkü sahurunu Vodafone Arena'da yapan ve beraberindekilerle birlikte transferden, güncel konulara bir çok konuda sohbet eden Fikret Orman, futbol gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Transfer aylarında birçok ismin yazılıp çizildiğini söyleyen Başkan Fikret Orman, "Beşiktaş için çok isim yazılıyor. Bunlardan mesela Arjantinli stoper Gustavo Gomez ve Polonyalı futbolcu Kamil Glik, bu oyunculardan Gustavo Gomez'i şu an için çeşitli sebeplerden dolayı almamız zor gözüküyor. Kamil Glik ise bize uygun değil. Yani şunu demek istiyorum isimler son anda değişebiliyor." dedi.

"İLGİLENDİĞİMİZ İSİMLERE TÜRKİYE'DEN TALİPLER VAR VE PİYASALARINI ARTIRIYORLAR"
Başkan Orman bu arada kendi ilgilendikleri yabancı futbolcular için Türkiye'den başka kulüplerin de teklif yaparak piyasayı yükselttiğini söyledi.

Başkan Fikret Orman, "Biz belli mevkilere belli oyuncularla görüşmeler yapıyoruz. Fakat bize haberleri geliyor ve duyum alıyoruz, Türkiye'den başka kulüpler bu oyunculara teklif götürerek zarar etmemizi istiyor. Aslında bizi fazla etkilemiyor çünkü artık eskisi gibi değil futbolcular bize gelmek istiyor." diye konuştu.

"CENK TOSUN ÇOK YÖNLÜ BİR OYUNCU"
Başkan Fikret Orman ellerinde Cenk Tosun gibi çok yönlü bir oyuncu olduğunu ve gerektiği taktirde birinci santrfor olabilecek kalitede birisi olduğunu söyledi.

Geride kalan sezonda şampiyon olan Beşiktaş'ın başarısında Cenk Tosun'un sonradan oyuna girerek attığı gollerden de bahseden Başkan Orman, "Cenk Tosun kaliteli bir oyuncu. Hava hakimiyeti, ayak kabiliyeti her yönden neresinden bakarsanız bakın iyi bir oyuncu. Cenk, gerektiği taktirde birinci santrforumuz bile olabilecek bir oyuncu." diye konuştu.

GÖKHAN TÖRE'Yİ KİRALIK VERMEYİZ
West Ham United'ın Gökhan Töre'ye teklifinin olduğunu doğrulayan Başkan Orman, "West Ham'ın talebi var doğru ama kiralık olarak Gökhan'ı almak istiyorlar. Bizim o tarz bir politikamız yok. Gökhan'ı kiralık olarak vermek istemiyoruz." dedi.

ÖNCELİKLİ HEDEF KADROYU MUHAFAZA ETMEK AMA GÖKHAN'I VEREBİLİRİZ
Şu an için öncelikli hedeflerinin şampiyon olmuş takım kadrosunu korumak olduğunu belirten Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'tan gidecek oyuncularının Beşiktaş'tan daha büyük kulübe gitmesine izin vereceklerini de belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hedefimiz takımı korumak. Bu takımdan Gökhan Töre dışında kimseye transfer izni vermeyiz. Oyuncularımıza teklifler oluyor. Ya ücreti düşük ya da Beşiktaş ayarında olmayan takımlar oluyor. Oğuzhan'a Lazio talip oluyor ben oyuncuyla konuşuyorum Lazio mu hedefin diye. Ya da Atiba'ya West Ham talip oluyor fiyatı üç buçuk gibi bir rakam. Bu olmaz."