Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe'de 10 numara transferi şimdilik askıya alındı. Uzun süre Hakim Ziyech için girişimlerde bulunan Fenerbahçe yönetimi, Younes Belhanda ve Mathieu Valbuena'yı da gündemine getirmişti.

İlk tercih olan Hakim Ziyech için uzun süre girişimde bulunulsa da hem mali hem de teknik gerekçeler sebebiyle bu transferden şimdilik vazgeçildi. UEFA ile yaptığı anlaşma sebebiyle Twente'nin istediği 8 milyon euro bonservis bedelini ödeyemeyen Fenerbahçe ilk olarak mali engele takıldı. Ayrıca Hakim Ziyech için de çok olumlu bir rapor gelmedi.

Düşünülen her transfer için Scout ekibinden rapor alan yönetim, Hakim Ziyech için de benzer bir görüş istedi. Genç futbolcunun teknik kapasitesinin yüksek olmasına karşın fiziksel açıdan Süper Lig'de sıkıntılar yaşayabileceği ve savunma anlamında katkısının sınırlı olacağı ifade edildi. Bu nedenlerle bu transfer girişimi askıya alındı.

Yönetim orta sahaya yaratıcı bir oyuncu transfer etmek için Monaco maçlarını bekleyecek. Bu karşılaşmalardan çıkacak sonuçlar ve Şampiyonlar Ligi'ne olası katılıma göre tekrar bir çalışma yapılabilecek. Yönetimin ilk etapta transfer çalışmalarını tamamladığı, bu kadro ile Monaco maçlarına çıkılacağı ve lige başlanacağı belirtildi.

(Milliyet)