Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | KARTAL YİĞİT

Beşiktaş’ta stoper bölgesine düşünülen Gustavo Gomez konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor...

Lanus takımında oynayan Paraguaylı stoper için görüşmelerini devam ettiren Siyah-Beyazlılar; Arjantin kulübünün 7 milyon dolarda diretmesi karşısında pes etti ve bu rakamı ödemeyi kabul etti. Özellikle teknik direktör Şenol Güneş’in çok istediği oyuncu için kesenin ağzını açan Siyah Beyazlı kurmaylar, bu kez de vergi engeli ile karşı karşıya kaldı...

Görüşmelerin başından beri zorluk çıkaran ve yüksek fiyatta direten Lanus Kulübü yetkilileri, bu kez de transferden doğan vergiyi Beşiktaş’a yüklemek istiyor. 7 milyon dolarlık bonservis ücretinin yüzde 28 oranındaki vergisi olan 2 milyon doları ödemek istemeyen Kartal, bu nedenle transferde frene bastı.

Siyah-Beyazlılar, sadece bonservis ücretinin ödenmesinin kabul edilmesi halinde Gustavo Gomez’in transferini bitirecek.

YA MATHİEU YA DA ADRİANO
Gomez’de vergi engeline takılan Beşiktaş, alternatiferi de elinde tutuyor. Barcelona’dan iki oyuncu ile ilgilenen Kartal, sol ayaklı stoper Jeremy Mathieu ile sol bek Adriano Correia için görüşmelerini sürdürüyor. Özellikle Fransız oyuncu Mathieu’nun hem sol bek hem de stoper olması nedeniyle ilk tercih olarak belirlendiği kaydedildi. Teknik direktör Şenol Güneş, yönetime transferde geç kalındığını belirtip en kısa sürede stoper transferinin netleştirilmesini istedi.